İş Bankası Önemli Bir Duyuru Yayınladı! İşlem Yapmanız İçin Son Günler!

İş Bankası Önemli Bir Duyuru Yayınladı! İşlem Yapmanız İçin Son Günler!

Türkiye'nin en eski bankalarından İş Bankası, müşterilerine hesap açtı ve ekran sorgulamasına başladı. Bu nedenle, banka hesabı olan herkesin hemen kontrol etmesi gerekiyor.

Türkiye'nin en eski bankalarından İş Bankası, müşterilerine hesap açtı ve ekran sorgulamasına başladı. Bu nedenle, banka hesabı olan herkesin hemen kontrol etmesi gerekiyor. Açılan ekranda isminin kontrol edilmesi, kaç yaşında olursa olsun İş Bankası'nın her müşterisinin hesabının durumunu incelemesini sağlayacaktır. Banka, 10 yıldır İş Bankası’nda hesabı bulunan ancak herhangi bir işlem ya da başka bir hesap faaliyeti olmayanların vadesi geldiği için hesabının kapatılabileceği konusunda uyardı. Müşteriler, hesaplarının süresinin dolmasını önlemek için bu durumda hemen kontrol etmelidir.

Alacak ve Emanetlere Dair Açıklama

İş Bankası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada özellikle bankada alacak veya emaneti olan müşteriler dikkat çekiyor. Bu durumda banka nezdinde emanet ve alacakları bulunan müşteriler, mevzuat gereği kendileriyle 10 yıl içinde işlem yapmadıkları takdirde hesapları kapatılabilir. Hesap kapatıldıktan sonra müşterilerin artık bu konuda herhangi bir talebi olamayacaktır. Nisan ayının başından takip eden yılın sonuna kadar, bankanın dahil olduğu bir yatırım veya başka bir faaliyette bulunan herkesin alacaklarını ve emanetlerini açıklamaları zorunludur. Müşteri, bu şekilde beyan edilmeyen emanet ve alacaklar üzerinde hiçbir hakka sahip olmayacaktır.

is-bankasi-onemli-bir-duyuru-yayinladi-islem-yapmaniz-icin-son-gunler.jpg

Başvuru Sahiplerinin Emanet ve Alacakları Devredilecektir

İş Bankası tarafından düzenlenen listeyi doğrulayan ve ekran sorgulaması için açılan sayfada ismini bulan yatırımcılar, alacak ve emanetlerinin iadesini alacaktır. Ancak bu konuda geç kalan ve 10 yıldır herhangi bir işlem yapmayan yatırımcılara bu hak sağlanamayacaktır. Banka hesabı, bankada yatırımı veya bankadan alacağı olan herkes, bankanın internet sitesindeki ekran sorgulamasında isim ve yatırımlarını, alacaklarını veya emanetlerini kontrol etmelidir. Bu kontrol tamamlanmadığı ve bu konuda geç kalındığı takdirde müşteriler hiçbir emanet veya alacak üzerinde herhangi bir hak iddia edemezler.

Bu haber toplam 217 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.