İslam Memiş Altın ve Dolar ile İlgili Açıklamalarda Bulundu! Alım Fırsatı Seviyelerini Duyurdu!

İslam Memiş Altın ve Dolar ile İlgili Açıklamalarda Bulundu! Alım Fırsatı Seviyelerini Duyurdu!

Yatırımcılar, altın fiyatlarındaki son değişikliklerden hala endişe duyuyor. ABD Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolar fiyatı 29 Eylül'de 18,54 TL'ye ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

Yatırımcılar, altın fiyatlarındaki son değişikliklerden hala endişe duyuyor. ABD Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolar fiyatı 29 Eylül'de 18,54 TL'ye ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Eylül ayının son gününde bir gram altının fiyatı gece saatlerinde 26 TL artarak 990 TL'ye ulaştı. Yeni güne 984 TL seviyesinde küçücük bir düşüşle başlayan gram altın fiyatındaki yükselişin devam edip etmeyeceği sorgulanıyor. Altın yatırımcıları iniş çıkışlar nedeniyle tedirgin ancak Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının yükselip alçalmayacağı konusunda ilginç bir tahminde bulundu.

Altın’da Dalgalanmalar Sürüyor

İslam Memiş, TGRT Haber'e yaptığı altın değerlendirmelerinde, altın fiyatlarındaki bu değişimin yıl sonuna kadar sürebileceğini söyledi. Memiş, son haftalarda hem emtia hem de döviz fiyatlarında önemli dalgalanmalar yaşandığını belirterek, "Bu önemli dalgalanmaların nedeninin Fed'in döviz kurları üzerindeki etkisi olduğu çok açık. Fed Başkanı ve diğer Fed yetkilileri ciddi açıklamalarını sürdürdüler” dedi.

islam-memis-altin-ve-dolar-ile-ilgili-aciklamalarda-bulundu-alim-firsati-seviyelerini-duyurdu.jpg

Alım Fırsatını Söyledi

İslam Memiş, belirsizliklerin ve tehlikelerin önemli ölçüde artmaya devam ettiğinin altını çizerek, Fed'in bu sözlerinin ons, dolar endeksi ve gram bazında altın fiyatlarındaki dalgalanmaları azaltmada faydalı olduğunu vurguladı. Memiş, altının geleceğine ilişkin şu öngörülerde bulundu: "Risk ve belirsizliğin arttığı dönemlerde altının fiyatı 1.615 ile 1.660 dolar arasında değişiyor. Kaçınılmaz olarak gram altında 20-30 liralık bir günlük dalgalanma ile uğraşmak zorundayız” dedi Memiş, altın fiyatlarındaki düşüşlerin sonsuza kadar sürmeyeceğini, gram altının 950 ile 1.000 TL arasında halka arz edilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

İslam Memiş Dolar Açıklaması

Para piyasaları ve altın Dolar kuruna beklenen müdahale söz konusu olduğunda İslam Memiş, şaşırtan tahminlerde bulundu. Tarih de veren İslam Memiş, dolar kuruna sağlam bir tokat geleceğini söyledi ve en düşük dolar kuru için yüksek seviyeyi kaydetti. FED, enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırmaya devam ederken, önümüzdeki dönemde faiz oranlarını artıracağını belirtiyor. Bu duruşa rağmen Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararına tepki olarak dolar kuru her gün yükseliyor.

Bu haber toplam 145 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.