İstanbul’da sağanak yağış uyarısı! İmamoğlu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi

İstanbul’da sağanak yağış uyarısı! İmamoğlu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, İSKOM'dan (İstanbul Su Kontrol ve Otomasyon Merkezi) kentte yaşanan yoğun sağanak yağış ile ilgili konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, İSKOM'dan (İstanbul Su Kontrol ve Otomasyon Merkezi) kentte yaşanan yoğun sağanak yağış ile ilgili konuştu. Dünden itibaren İstanbul'da süren yağışın bugün şiddetini artırdığını ifade eden İmamoğlu, "Yaklaşık maksimum 60 kiloyu bulan yağışları görmeye başladık, özellikle boğaz hattında" dedi. Gün boyu yağışların devam edeceğini belirten İmamoğlu, "Yarın dahil bir yağış takvimi içerisindeyiz. Vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz" diye konuştu.

Dünden itibaren İstanbul’un neredeyse tüm bölgelerinde süren yoğun yağışın bugün şiddetini artırdığını dile getiren Ekrem İmamoğlu; “Yaklaşık olarak maksimum 60 kg’ı bulan yağışları düzenli bir şekilde görmeye başladık. Çoğunlukla boğaz hattı bölgesinde bu yoğun yağışlar yaşanıyor.” sözlerini dile getirdi. Gün boyunca yoğun yağışların devam edeceğini dile getiren Ekrem İmamoğlu; “Yarın da dahil olmak üzere bir yağış takvimi içerisinde bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

istanbulda-saganak-yagis-uyarisi-imamoglundan-konuyla-ilgili-aciklama-geldi.webp

İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu; “Hazırda bulunan bir ekibimiz var. Şçu anda toplamda 6300 personelimiz, 2155 araç ve ekipman ile anında yaşanan mağduriyeti müdahale edebilir durumdayız. Bu denli yoğun mağduriyetlerin yaşandığı ortamlarda oldukça hazırlıklı bir ekibinizin olduğunu tüm hemşerilerimle gurur ile ifade edebilirim. Tabii ki de bazı kronik sorunu alanların bütününe yapmış olduğumuz müdahalenin aslında bugünlerde meyvelerini tek tek topluyoruz. Belki de küçücük bir yağış da bile oldukça sorunlu manzaraları yaşadığımız meydanları ve kavşakları oldukça minimize etmiş durumdayız.” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu; “Yılların bütün sorunlarını bir anda kökünden çözebiliyoruz diyemeyiz. Bazı noktalar doğrultusunda çalışmalarımız hala daha devam ediyor. Tabii ki de bu tarz yağmurların olduğu durumlarda en önemli olan konu özellikle de yaz dönemleri içersinde mazgal temizliği. Bu konuda oldukça hassas bir çalışma yürütüyoruz. İstanbul belediyesinin yetkisi altında olan noktalarda binlerce ekip arkadaşımız çalışmalarını sistematik bir şekilde sürdürüyor. İlimizin kanalizasyon sistemi ile ilgili özellikle ilçe belediyelerimiz doğrultusunda sorumluluk alan vatandaşlar var. Dolayısı ile 39 ilçemiz ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz.” bilgilerini aktardı.

Bu haber toplam 132 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.