Karşınızda 2022-2023 Açık Lise Sınav Tarihleri! AÖL Sınavları Ne Zaman?

Karşınızda 2022-2023 Açık Lise Sınav Tarihleri! AÖL Sınavları Ne Zaman?

2022-2023 akademik yılının başlamasıyla birlikte AÖL sınavlarının tarihleriyle ilgili araştırmalar hız kazandı.

2022-2023 akademik yılının başlamasıyla birlikte AÖL sınavlarının tarihleriyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Çok sayıda açık lise öğrencisi Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimini inceliyor. Açık öğretim Lise sınavları için geri sayım başlarken gözler MEB takvimi ile AÖL sınav tarihlerine çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Açık öğretim Ortaokulu, Açık öğretim Lisesi, Açık öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık öğretim Lisesi birinci dönem sınavları planlandı.

AÖL Sınavları Ne Zaman Olacak?

AÖL sınavlarının tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2022-2023 çalışma takviminin yayınlanmasının ardından belirlendi. AÖL 2022-2023 akademik yılı için ilk dönem sınavları Aralık ayında yapılacaktır. MEB kesin sınav tarihi ile ilgili resmi duyuru yapacaktır.

AÖL Sınavları Online Mi Olacak?

İlk dönem AÖL sınavı, MEB'in 2022 sınavı uygulama takvimi çerçevesinde online olarak uygulanacaktır.

karsinizda-2022-2023-acik-lise-sinav-tarihleri-aol-sinavlari-ne-zaman.webp

AÖL Kayıtları Ne Zaman Bitecek?

Mesleki Açık öğretim Lisesi ve Açık öğretim İmam Hatip Lisesi için ilk kayıt ve kayıt yenilemeleri 22 Ağustos-23 Eylül, Açık öğretim Ortaokulu ve Açık öğretim Lisesi için 22 Ağustos-7 Ekim tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Açık öğretim Ortaokulu ve Açık öğretim Lisesi öğrencileri 10 Ekim 2022 tarihinden 14 Ekim 2022 mesai bitimine kadar kayıt işlemlerini yapabilirler.

Kayıt Yenileme Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Dönem sınavına girmek isteyen ve Donuk, Silik veya Akif öğrenci statüsünde olan öğrencilerimizin hızlı bir şekilde kayıt yenilemesi gerekmektedir. Açık öğretim Lisesi'ne kayıt yenilemek isteyen öğrencilerden gerekli kayıt yenileme sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Kayıt yenileme sınav ücreti bu dönem için 50 TL olup, Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği için 5 TL olarak sabitlenmiştir

Bu haber toplam 263 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.