Karşınızda 2022 TOKİ Kura Tarihleri! TOKİ Kura Çekilişi Ne Zaman Olacak?

Karşınızda 2022 TOKİ Kura Tarihleri! TOKİ Kura Çekilişi Ne Zaman Olacak?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları 14 Eylül'de başladı. TOKİ'ye başvurmak isteyenler TOKİ çekilişi ne zaman soruları için araştırma yapıyor.

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları 14 Eylül'de başladı. TOKİ'ye başvurmak isteyenler TOKİ çekilişi ne zaman soruları için araştırma yapıyor. Dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlayan projenin detayları titizlikle takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde milyonlarca kişinin merakla beklediği TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. TOKİ başvuruları sadece 14 Eylül - 31 Ekim tarihleri ​​arasında kabul ediliyor.

TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman?

Bakan Murat Kurum, katıldığı canlı yayın programında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, çekilişlerin Kasım 2022'de kademeli olarak başlayacağını ve Mart 2023'te tam olarak sonuçlanacağını açıkladı.

TOKİ Başvurusu Ne Kadar?

TOK sosyal konut başvuru ücreti 500 TL olarak belirlendi. TOKİ başvuru ücretinin IBAN üzerinden ödenmesi mümkündür. Öte yandan, ATM'ler de ödeme yapmak için kullanılabilir. Başvuru sahibinin çekilişe katılmaması durumunda yatırdığı 500 TL'lik tutar çekiliş sonrasında belirlenen IBAN adresine iade edilecektir.

karsinizda-2022-toki-kura-tarihleri-toki-kura-cekilisi-ne-zaman-olacak.jpg

TOKİ Başvuruları Ne Zaman Bitiyor?

Dar ve orta gelirlilere ev sahibi olma şansı veren TOKİ sosyal konut projesi başvuru tarihleri açıklandı. TOKİ sosyal konut başvuruları 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayacak ve 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek. e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim 2022 tarihinde kapanacaktır.

TOKİ Başvuruları Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ Sosyal Konut Projesi'nin 250.000 konutunun detaylarını açıkladı. Ziraat-Halk Bankası şubeleri ve e-Devlet sistemi ile TOKİ başvuruları hızlı bir şekilde yapılabilecektir.

Başvurularda T.C Kimlik Detayına Mutlaka Dikkat Etmelisiniz

Online başvuru hacminin hizmete erişimi engellememesi için başvurular kademeli olarak kabul edilecektir. TC'sinin sonu 0 olan vatandaşlar 14 Eylül Çarşamba günü, 2 olanlar 15 Eylül Perşembe günü, 4 olanlar 16 Eylül Cuma günü, 6 olanlar 17 Eylül Cumartesi günü ve 8 olanlar 18 Eylül Pazar günü başvuru yapabilecekler.

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.