Kemal Kılıçdaroğlu Sonunda Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı! Ekrem ve Mansur Yanındayız Mesajı Yayınladı!

Kemal Kılıçdaroğlu Sonunda Cumhurbaşkanlığı Adaylığını Açıkladı! Ekrem ve Mansur Yanındayız Mesajı Yayınladı!

Eleştirilere rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayarak halkın tercih ettiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na arka çıkmalarını istedi.

Eleştirilere rağmen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını açıklayarak halkın tercih ettiği Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na arka çıkmalarını istedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuoyunun tepkisine rağmen cumhurbaşkanlığı kampanyası için çalışmalarına başladı. Sosyal medyada 2023 seçimlerinde Mansur Yavaş mı Ekrem İmamoğlu mu Cumhurbaşkanlığına aday olur tartışması aylardır sürerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyi reddediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm eleştirilere rağmen çalışmalarına başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere iki adaya "Yanındayım" tweeti attırarak adaylığını resmen açıkladı.

kemal-kilicdaroglu-sonunda-cumhurbaskanligi-adayligini-acikladi-ekrem-ve-mansur-yanindayiz-mesaji-yayinladi.webp

Sosyal Medyada Tepkiler Büyük

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanmasına sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuoyunun tepkisini azaltmak için önce Ekrem İmamoğlu’nu yanına aldı, ardından Mansur Yavaş’a, "Yanındayım" tweet'ini attırdı. Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanımızın her koşulda yanındayım" dedi. Mansur Yavaş birlikte yan yana oldukları fotoğrafı paylaşırken, "Adil ve huzurlu bir gelecek için hep yanınızdayım" tweetini attı. İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener henüz bir hamle yapmadı.

Kılıçdaroğlu Borsa Manipülasyonu Hakkında Açıklamalar Yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na göre dün itibarıyla piyasada yatırımcılar tarafından 5,5 milyar dolar kayıp yaşandı. 23 Ağustos'ta Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Döviz kuru ve diğer emtialar dengeli bir seyir izliyor. Getiri enflasyonun altında. Halihazırda vatandaşlara en büyük geliri sağlayan Borsa İstanbul” tavsiyesinde bulunmuştu. Nebati'ye göre, 1-18 Ağustos tarihleri ​​arasında Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere 13,6 milyar lira yabancı yatırım yapıldı. Ancak Nebati'nin yatırım danışmanından iki hafta sonra Borsa İstanbul'da her şey ters gitti.

Bu haber toplam 220 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.