Kış Geliyor! Devletten Doğal Gaz ve Kömür Desteği Alabileceksiniz! Başvurular Sonunda Başladı!

Kış Geliyor! Devletten Doğal Gaz ve Kömür Desteği Alabileceksiniz! Başvurular Sonunda Başladı!

Durumu olmayan ihtiyaç sahiplerine kış aylarında devlet yine de çeşitli şekillerde yardım sağlıyor.

Durumu olmayan ihtiyaç sahiplerine kış aylarında devlet yine de çeşitli şekillerde yardım sağlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin yakacak ve elektrik giderleri için toplam 3 milyar lira yardım alacağını açıkladı. Peki yaklaşan kıştan önce yakıt yardımı için nereye başvurulabilir?

Kış yaklaşırken, ihtiyaç sahibi ve maddi durumu iyi olmayanlar, yakıt ve elektrik masrafları için Devletten yardım almaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a göre, vatandaşlara kışlık ısınma ve enerji giderlerini karşılamaları için toplam 3 milyar lira verildi. İhtiyaç sahipleri, devletin sunduğu yardımın özellikleri ve uygunluk şartları hakkında bilgi alıyor.

Yakacak Desteği Nasıl Alınır?

Bakan Yanık'a göre, ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı yapmak için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından kömür dağıtımı yapılacak. Bakan Yanık, kışa girdiğimiz bu süreçte yakacak ihtiyacını karşılamak için çalışmaya devam ettiklerini belirterek, toplam mali değeri 1,7 milyar TL olan kömür dağıtımının yapılacağını kaydetti.

kis-geliyor-devletten-dogal-gaz-ve-komur-destegi-alabileceksiniz-basvurular-sonunda-basladi.webp

Başvuru Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak yardım yapıldığını ve kış boyunca sağlanacağını söyledi. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar e-Devlet sistemini kullanarak kolay bir şekilde yakacak yardımı başvurusunda bulunabilirler. Elektrik tüketim desteğinin rutin olarak alan kişilere başvuru gerektirmeden sağlanması konusu da gündeme geldi.

İhtiyaç Sahipleri Faydalanabilecek

Devletin yaptığı yardımların detayları ihtiyaç sahipleri tarafından merak ediliyor. Kışa girerken kendinizi ihtiyaç içinde bulursanız e-Devlet sitesine giriş yaparak yakacak yardım başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. e-Devlet sistemini kullanmak için şifreniz yoksa PTT şubeleri size hemen bir şifre verebilir. Devletin sağladığı desteklerin özelliklerini incelemek ve öğrenmek için e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Bu haber toplam 175 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.