Kış Turizmi Patladı: Uludağ'da Sömestr Tatili Yoğunluğu Şimdiden Başladı!

Kış Turizmi Patladı: Uludağ'da Sömestr Tatili Yoğunluğu Şimdiden Başladı!

Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri olan Uludağ'da yarıyıl tatili heyecanı başladı. Uludağ'daki oteller ve tesislerde doluluk oranı şimdiden yüzde 90’ın üzerine çıktı. Uludağ'da kış tatili ilgi görüyor…

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte her sene olduğu gibi Uludağ'da kış turizmi hareketlendi. Sömestr tatilini çocukları ile birlikte Uludağ'da geçirmek isteyenler bölgedeki otel ve tesislerde yoğunluğun oluşmasına sebep oldu. Yılbaşında da tamamen dolan Uludağ otelleri, şimdi de öğrencilerin yarıyıl tatilinin ardından kısa sürede yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.

Tatil Ortasında Rezervasyonlar Kapatılacak

Uludağ'da sömestr tatilinin bereketi hızlı geldi. Yarıyıl tatilinin ardından soluğu Uludağ'da alan aileler, yılbaşında olduğu gibi otellerde boş yer bırakmadı. Sömestr tatili sebebiyle şimdiden bekledikleri doluluk oranına ulaşan otel yöneticileri, tatil ortasına gelindiğinde rezervasyonların kapatılacağı sinyalini verdi. Havanın geçtiğimiz dönemlere kıyasla çok soğuk olmaması ve Uludağ’daki kış sezonunun sömestr tatili ile birleşmesi otellerdeki doluluk oranını arttırdı.

Otel yöneticilerinden Harbi Türk, “"Hava güzel, kar yağışı var. Arada bir tipi oluyor ama genel anlamda hava güzel. Yılbaşını yüzde 100 doluluk oranıyla atlattık. Uludağ sezona devam ediyor. Sömestir, Uludağ’da çok önemli bir detay. Yıllardır buraya gelen misafirler yine iştirak etti. Bütün oteller neredeyse yüzde 90 doluluk oranına ulaştı. Sömestir tatilinin ortalarında rezervasyonları kapatırız. Şu an gayet güzel gidiyoruz.” açıklamasında bulundu. Yılbaşında tam doluluk oranına ulaşan Uludağ otelleri, sömestr tatilinde de neredeyse boş oda kalmayacak şekilde doldu.

Uludağ Otellerinde Tatil Yoğunluğu

uludag-kis-turizmi-patladi.jpg

Türkiye’de kış turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Uludağ, bu sömestr tatilinde de anne ve babaların ilk adresi oldu. Çocuklarına karne hediyesi vermenin yanı sıra yarıyıl tatilinde stresten uzak kalmak isteyenler de tatil seçimlerini Uludağ’dan yana kullandı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü de Uludağ’a, 7 gün boyunca aralıksız kar yağacağını bildirdi. Hava sıcaklığının uygun seviyede olması tatilcilerin de Uludağ’ı seçiminde etkili oldu. Meteorolojiden gelen bilgilere göre tatil boyunca Uludağ’da hava sıcaklığı gün içinde en yüksek sıfırın altında 6, en düşük ise eksi 14 olacağı olurken kar kalınlığı ise oteller bölgesinde 86 santimetreye ulaştı.

Bu haber toplam 526 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.