Konut ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranları siliniyor bankalar konu ile ilgili güncelleme yaptı

Konut ihtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranları siliniyor bankalar konu ile ilgili güncelleme yaptı

Tüm bankalarda kredi faiz oranları ile ilgili peş peşe yeni güncellemeler ve açıklamalar geliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kararı sonrasında bütün faiz oranları değişti. Özel bankalar ve kamu bankalarının yeni kredi faiz oranları açıklandı.

Ziraat Bankası 25 Ağustos 2022 tarihi güncel faiz oranları

Ziraat Bankası 31 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek olan düşük faiz kredi kampanyası doğrultusunda 36 aya kadar toplamda 50.000 TL’ye kadar tüketici faizi vermesi ile beraber 120 aya kadar vadeli bir şekilde konut ve taşıt kredisi sağlıyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası doğrultusunda faiz oranı 1.36 olarak güncellenmiş durumda. Aynı şekilde tüketici kredileri kapsamında ise 1.91 faiz oranında krediler kullanılıyor.

Garanti BBVA 25 Ağustos 2022 tarihi güncel faiz oranları

Her türlü ihtiyaca uygun şekilde kredi kampanyası bulunduran Garanti Bankası da 25 Ağustos 2022 güncel faiz oranlarını belirledi. 31 Ağustos tarihine kadar Garanti Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen vatandaşlara uygulanacak olan faiz oranları ise şu şekilde;

Taşıt kredisi: %2,64

İhtiyaç kredisi: %2,96

Konut kredisi: %2,99

Garanti bankasında güncel ihtiyaç kredisi vade sayısı 36 aya kadar olurken taşıt ve konut kredisinde vade sayısı 120 aya kadar çıkabiliyor.

konut-ihtiyac-ve-tasit-kredisi-faiz-oranlari-siliniyor-bankalar-konu-ile-ilgili-guncelleme-yapti.jpg

Halkbank 25 Ağustos 2022 tarihi güncel faiz oranlarını paylaştı

Kamu bankalarından birisi olan Halkbank 25 Ağustos 2022 tarihli güncel faiz oranları ile ilgili resmi web sitesi üzerinden yeni bir açıklama paylaştı. Halkbank Merkez Bankası faiz indirimi açıklamasının sonrasında kredi faiz oranlarını düşürdü. Açıklamaya göre Halkbank tarafından kullanılacak olan konut ve taşıt kredisi faiz oranları 1.36 olarak belirlendi. Bunların yanı sıra tüketici kredisinde ise faiz oranı 1.91 oldu.

Aktif Bank ve PTT kredi faiz oranları

Aktif Bank ve PTT bank işbirliği ile de vatandaşları ihtiyaç ve tüketici kredisi imkanı sağlanıyor. Neredeyse 5 yılı aşkındır işbirliği gerçekleştiren bu iki banka düşük faiz oranı ile kredi kampanyaları doğrultusunda dikkat çekmeye devam ediyor. Aktif Bank ve PTT Bank’ın bireysel ihtiyaç kredisi için faiz oranları indirimden sonra %2.29 olarak belirlendi.

Bu haber toplam 170 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.