KPSS'den 70 ve Üstü Puan Alanlara Yeni Bir Müjde! Bakanlık 455 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı! Memurluk Düşünenler Başvurabilir

KPSS'den 70 ve Üstü Puan Alanlara Yeni Bir Müjde! Bakanlık 455 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı! Memurluk Düşünenler Başvurabilir

Bakanlıkta memur olarak çalışmak isteyenlere müjde. KPSS puanı 70 ve üstü olanlara müjde. Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 memur alımı yapacağını duyurdu.

Bakanlıkta memur olarak çalışmak isteyenlere müjde. KPSS puanı 70 ve üstü olanlara müjde. Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 memur alımı yapacağını duyurdu. Memur olmak isteyenlerin bir an önce başvurmaları gerektiği belirtildi. Bakanlık, memur alımına yönelik çalışmalarına hız verdi. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre 3 farklı ilan yayınlandı.

Söz konusu ilan için başvurunun detayları açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 455 personelin memur olarak göreve açıldığı belirtildi. Başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Detaylara haberin devamında ulaşabilirsiniz.

kpssden-70-ve-ustu-puan-alanlara-yeni-bir-mujde-bakanlik-455-memur-alimi-yapacagini-acikladi-memurluk-dusunenler-basvurabilir.jpg

Hangi Kadrolar İçin Alım Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları 455 kişilik kadro ile aşağıda sıralanan pozisyonlar için yapılacak. Her bir pozisyon için farklı başvuru tarihiyle ilan tarihi olacak. Açılacak pozisyonlar; 15 Bilişim personeli, 40 Uzman yardımcısı ve 400 Mali Hizmetler uzman yardımcısı olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

  • Genel olarak adayların 4857 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen hükümleri taşımaları gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ancak kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuçlar elde etmek,
  • Herhangi bir cezai sabıka bulunmaması,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilişiğin kesilmiş olması.
  • Buna göre başvuracak adayların 2020 ya da 2021 senelerinde yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olması şartı gereklidir.

İlan Detayları Neler?

  • Mali Hizmetler uzman yardımcısı alımı 27 Ekim-2 Kasım 2002 arasında yapılacak.
  • Uzman yardımcılığı için iki farklı alandan 30 memur ve 10 memur olmak üzere alım yapılacak. Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, İktisadi ve İdari Bilimler bölümünden 30 memur, hukuk fakültesinden de 10 memur alınacak. Başvuru yapılacak son tarih 16 Eylül 2022.
  • Bilişim personeli olmak için KPSS P3 puan türünden en az 70 almış olmak gerekiyor. Başvuru için son tarih 19 Eylül 2022.

Bu haber toplam 372 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.