KYK yurt başvuruları yapılmaya başlandı! Kyk yurt ve burs / kredi kredi başvuruları nasıl yapılır?

KYK yurt başvuruları yapılmaya başlandı! Kyk yurt ve burs / kredi kredi başvuruları nasıl yapılır?

Kyk yurt başvuruları yapılan son dakika açıklaması ile beraber başladı Gençlik ve Spor Bakanı olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu detaylı bir şekilde yurt başvurularını tarihlerini açıkladı.

Kyk başvurularının başlaması ile birlikte binlerce üniversite öğrencisi Kyk yurt ve burs kredi başvuru şartlarını oldukça büyük bir heyecan ile araştırıyor. İşte Kyk yurdu, burs ve kredi başvurusu yapacak öğrenciler için tüm detaylar…

Kyk yurt başvurularının tarihleri belli oldu!

Gençlik ve Spor Bakanı olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu üniversite öğrencileri için yepyeni dönem Gsb yurtları yatak kapasitesi ve beraberinde yurt başvuruları ile ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “2022 - 2023 eğitim yılı için yurt başvurularını an itibari ile başlattık. Pazar akşamına kadar e-Devlet resmi internet sitesi üzerinden öğrenciler kolaylıkla başvurularını yapabilecekler. Başvurular kesinlikle insan eli değilmemiş bir şekilde bilgisayar ortamda değerlendirilecek. Gelir ve başarı durumlarını göre yerleştirmeler otomatik bir şekilde sağlanacak. İnşallah yedek ve asil öğrencilerimiz açıklanmış olacak. Bu yurtlar aynı zamanda dostluk, kardeşlik ortamı.”

kyk-yurt-basvurulari-yapilmaya-baslandi-kyk-yurt-ve-burs-kredi-kredi-basvurulari-nasil-yapilir.webp

“Burada büyük bir gurur tablosundan bahsediyorum. İstisnasız bir şekilde herkesin hissetmesi gerekiyor. Bu muhteşem hizmete kesinlikle gölge düşürülmemesi gerektiğini dile getiriyorum. Kılı kırk yaracak bir hassasiyet ile çalıştık. Her zaman daha iyisini yapma hedefi ile çalıştık. Bütün yöneticilerimiz hazırlıklarını en güzel ve kaliteli şekilde gerçekleştirdiler. Yurt ücretleri ile ilgili yeni ifadeler görüyorum. Resmi olarak yurt ücretleri Eylül ayı içerisinde belirlenecek. Yerleştirmelerimizi yapıp devamında açıklayacağız. Bizim açıklamamız dışında hiçbir bilgiye itibar edilmesin.”

“Pazar günü başvurular sona erecek sonrasında ise hızlı bir şekilde yerleştirme sürecini tamamlama yolunda adımlar atacağız.” dedi.

Bu haber toplam 128 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.