Maliye ve Aile Bakanlığı birleşti! Dar gelirli olan vatandaşlar için yeni sosyal yardım paketi hazırlandı

Maliye ve Aile Bakanlığı birleşti! Dar gelirli olan vatandaşlar için yeni sosyal yardım paketi hazırlandı

Nakit ihtiyacı olan vatandaşların dikkatine! İki bakanlık birleşerek dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım ödemesi başvuruları yapılacağı açıklandı.

Nakit ihtiyacı olan vatandaşların dikkatine! İki bakanlık birleşerek dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım ödemesi başvuruları yapılacağı açıklandı. Doğal gaz kırtasiye elektrik yardımı için son dakika açıklaması yapıldı. İşte başvuru ekranı ve şartlar…

maliye-ve-aile-bakanligi-birlesti-dar-gelirli-olan-vatandaslar-icin-yeni-sosyal-yardim-paketi-hazirlandi.jpg

Eylül ayı için başvurular yapılmaya başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte Maliye Bakanlığı işbirliği içerisine girdi. Yapılan işbirliğinde elektrik faturası yardımı, doğal gaz yardımı ve eğitim yardımı için başvurular alınmaya başlandı. Eylül ayı içerisinde devam edecek olan başvuru süreci doğrultusunda vatandaşlar e-Devlet aracılığı ile veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat uğrayarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra bakanlıklar farklı yardım kalemlerinde de yardıma muhtaç olan vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Yani ilerleyen süreç içersinde başlayacak olan tüm icralık borçların kapatılması, ekonomik ve sosyal destek ödemeleri, yaşlılık maaşı, evde bakım maaşı gibi maaşlar bu sosyal yardımlardan yalnızca birkaç tanesi. Elektrik ve doğalgaz faturası desteği yalnızca kış aylarına özel olarak vatandaşlara sunuluyor.

Kimler başvuruda bulunabilir?

Doğal gaz yardımı, eğitim yardımı ve elektrik faturası desteği için başvuruda bulunacak olan vatandaşlara detaylı açıklama yapıldı. Hane içerisinde kişi başına düşen toplam gelir asgari ücretin üçte birinden az ise tüm vatandaşlar bu yardımlardan başvuru yaparak kolaylıkla yararlanabiliyor. Bunun yanı sıra aile destek paketi programı da başlatıldı. Türkiye aile destek programı başvurularına emekliler ve askeri ücretle çalışan vatandaşlar yoğun bir ilgi gösteriyor.

Bu haber toplam 231 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.