Milyonlarca EYT’li vatandaşı ilgilendiriyor! EYT’li vatandaşlar maaşlarını ne zaman alacak?

Milyonlarca EYT’li vatandaşı ilgilendiriyor! EYT’li vatandaşlar maaşlarını ne zaman alacak?

Milyonlarca EYT’li vatandaşı ilgilendiren açıklama yapıldı! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin EYT’li vatandaşların ne zaman maaş alacağına dair açıklamada bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin’in yıl sonunda çözüme kavuşturulmasının detaylı bir şekilde planlandığını aktardığı EYT'liler için yeni gelişmeler söz konusu! İşte EYT’li vatandaşların maaşlarını alacakları tarih!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin’in bu yıl sonunda çözüme kavuşturulacağını aktarmasının hemen ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesine yönelik tüm detaylar merak ediliyor. Bilgin, EYT’li vatandaşlar için yeni bir çalışma grubunun oluşturulduğu aktardı. Bunun yanı sıra EYT’li vatandaşların maaşlarını ne zaman alacaklarına yönelik kesin tarih verildiği de aktarıldı.

milyonlarca-eytli-vatandasi-ilgilendiriyor-eytli-vatandaslar-maaslarini-ne-zaman-alacak.jpg

Araştırmalar Kaldığı yerden devam ediyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin’in yıl sonuna doğru çözüme kavuşturulmasının detaylı bir şekilde planlandığını dile getirdiği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi için yeni gelişmelerin söz konusu olduğunu aktardı. Bu kapsamda EYT düzenlemesinin tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde araştırılmaya devam ediliyor.

İlk maaşlar ne zaman yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin’in yapmış olduğu açıklamalar kapsamında; 8 Eylül 1999 tarihi öncesinde sigortalı bir şekilde çalışmaya başlamış, primini ve yılını doldurmuş lakin yaş şartı sebebi ile emekli olamamış olan vatandaşlar için yeni bir çalışma grubu oluşturuldu. Konuşulan konu ile ilgili olarak da kulislerde ocak ayı içerisinde sorunun çözülmesi söz konusu olduğunda ilk maaşlarında yatabileceği dile getirildi. Bütün bunların yanı sıra ise son kararın yine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin tarafından açıklanması beklendiği açıklandı.

Bu haber toplam 183 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.