Milyonlarca kişi karşılıksız bir şekilde ödeme alacak!  Tüm çalışanlar faydalanabilecek

Milyonlarca kişi karşılıksız bir şekilde ödeme alacak! Tüm çalışanlar faydalanabilecek

Milyonlarca kişi karşılıksız bir şekilde ödemesini alabilecek! Asgari ücretliler dahil tüm çalışanların dikkatine. Her çalışan bu ödemeden sıkıntısız bir şekilde yararlanabilecek.

Sosyal güvenlik kurumu çalışan vatandaşların statüsüne bakmaksızın kaydı bulunan her vatandaşa sağlık sorunları sebebi ile iş hayatına devam edemediği günler için ödeme yapacak. Geçici olarak iş göremez durumuna düşmüş olan çalışanların işe devam edemedikleri süre boyunca ücretleri SGK tarafından karşılanacak. Bir çok kişinin bilmediği ve bu nedenle almadığı bu hakkı sebebiyle gelir kaybı yaşaması muhtemel bir durum. Lakin bu hakkını bilen vatandaşlar 2022 yılı içerisinde SGK’dan rapor parası ismi altında ödemelerini alabilecek. Hastalık ya da kaza gibi sebepleri ile işgücü kaybına uğramış ve belirli bir süre içersinde işine devam edememiş çalışanlar rapor süresince SGK’dan ödeme alabilecek.

milyonlarca-kisi-karsiliksiz-bir-sekilde-odeme-alacak-tum-calisanlar-faydalanabilecek.webp

SGK’dan rapor parası müjdesi

SGK işe belirli sebepler ile devam edemeyen çalışanların bu günlere ait olan ücretlerini karşılıyor. Bunun için bir takım şartlar belirleniyor. SGK mevduatında yer verilmiş olan bu şart ise şu şekilde;

  • Rapor kapsamında kişinin hastalığının tedavi şekli, durumu ve süresi belirtilmelidir.
  • Rapordan önceki 1 yıl içerisinde en az 90 gün kısa vadeli bir şekilde sigorta primleri ödenmiş olmalıdır.
  • Rapora konu olan sağlık sorunun çıkmış olduğu esnada sigortalılık halinin devam etmesi durumu şarttır.
  • Geçici iş görmezlik durumun SGK doğrultusunda yetkilendirilmiş Sağlık hizmet sağlayıcıları doğrultusunda rapor ile belgelenmesi şarttır.
  • Kişinin geçici iş görmezlik durumunun oluşmasından önce mutlaka SGK’ya sigortalı bir şekilde kaydının yapılmış olması şarttır.

Bu haber toplam 137 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.