Motorin Artık 30 TL’ye Koşuyor! Yeni Zam Haberi Erken Geldi! Toplamda 6 TL Artış Olacak!

Motorin Artık 30 TL’ye Koşuyor! Yeni Zam Haberi Erken Geldi! Toplamda 6 TL Artış Olacak!

Yakıt fiyatları güncelleniyor. Motorin bir zam daha almak üzere. Geçen hafta, benzin fiyatlarındaki artış haberleri birbiri ardına patladı ve dizel üç günlük bir fiyat artışı gördü.

Yakıt fiyatları güncelleniyor. Motorin bir zam daha almak üzere. Geçen hafta, benzin fiyatlarındaki artış haberleri birbiri ardına patladı ve dizel üç günlük bir fiyat artışı gördü. Yine de araç sahiplerinin mücadelesi devam ediyor. Çünkü Motorine bir kez daha zam alıyor. Bir diğer olumsuz gelişme, Brent Petrol fiyatının yükselmeye devam ederken döviz kurunun yürürlükte kalmasıyla yaşandı. Yeni haftaya motorin fiyatlarına zam başlayacak.

Bu hafta motorin fiyatları üst üste üç kat arttı. Uzun bir aradan sonra motorin fiyatları bir kez daha 27 lira barajını aştı. Bu sabah, son fiyat artışı haberi petrol kaynakları tarafından yayınlandı. Böyle devam ederse dizel 30 liradan fazlaya mal olacak.

Motorine Salı Günü Zam Gelecek

Brent Petrol fiyatları yükselmeye devam ettiği ve dolar kuru geçerli olduğu için akaryakıt maliyetleri art arda yükseliyor. Geçen hafta dizel fiyatları üç gün üst üste artırıldı. Ancak senaryo önümüzdeki hafta değişmeyecek. Salı gece yarısından itibaren dizel fiyatları litre başına 1,39 TL artacak. Dizel litredeki bu son artışla birlikte önümüzdeki iki hafta içinde toplam altı lira zam yapılacak.

motorin-artik-30-tlye-kosuyor-yeni-zam-haberi-erken-geldi-toplamda-6-tl-artis-olacak.jpg

Üç Gün Üst Üste Zam

Mazot fiyatlarındaki artış araç sahiplerini oldukça tedirgin ediyor. Geçen hafta dizel fiyatları üst üste üç kez artırıldı. Yeni haftanın litre başına akaryakıt fiyatlarındaki artışıyla birlikte motorinin fiyatı 6 TL artacak.

Zam Öncesi Güncel Fiyatlar

İstanbul

  • Motorin zamsız fiyatı: 27.11 TL
  • Benzin zamsız fiyatı: 20,63 TL
  • LPG zamsız fiyatı: 10,24 TL

İzmir

  • Motorin zamsız fiyatı: 27.25 TL
  • Benzin zamsız fiyatı: 20.73 TL
  • LPG zamsız fiyatı: 9.98 TL

Ankara

  • Motorin zamsız fiyatı: 27.21 TL
  • Benzin zamsız fiyatı: 20.74 TL
  • LPG zamsız fiyatı: 10.25 TL

Bu haber toplam 239 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.