Motorinin ardından benzine de zam geliyor! Benzin fiyatı 21 TL’yi aşacak

Motorinin ardından benzine de zam geliyor! Benzin fiyatı 21 TL’yi aşacak

Üst üste zamlar gelmeye devam ediyor! Motorinin ardından benzine de zam gelecek. Söylenene göre benzinin fiyatı 21 TL'yi aşacak.

Brent petrol ve beraberinde döviz kurundaki dalgalanma sebebi ile akaryakıt fiyatları biçimsiz bir şekilde aşağı yukarı hareket etmeye devam ediyor. Son dönem içerisinde motorine gelen üst üste zamların hemen ardından 80 kuruşluk bir zam da benzine geleceği tartışılıyor. Pazartesi günü gece yarısından itibaren geçerli olacak olan bu fiyat artışı ile beraber benzinin litresi 21 TL’yi aşacak.

Ukrayna - Rusya savaşı sebebi ile petrol piyasasında yaşanan dalgalanmaların da etkisiyle akaryakıt fiyatları da sürekli bir şekilde değişkenlik göstermeye devam ediyor. 18 Ağustos tarihi Perşembe günü benzine 83 kuruş indirim, motorine 79 kuruş zam, 20 Ağustos tarihi Cumartesi günü ise motorine toplamda 1 lira 7 kuruş zam gelmişti. Üst üste gelen bu fiyat artışlarının hemen ardından akaryakıta bir zam daha geleceği görüldü.

Benzine zam gelecek

Sektör kaynaklarından alınmış olan detaylı bilgiye göre; pazartesi günü gece yarısından itibaren benzinin litresinde 80 kuruş daha artış yaşanacak. Fiyat değişikliği, pompaya yansıyacak.

motorinin-ardindan-benzine-de-zam-geliyor-benzin-fiyati-21-tlyi-asacak.webp

Benzinin litresi kaç TL olacak?

Gelecek zammın hemen ardından benzinin litre fiyatı İstanbul'da 21 TL 13 kuruşa, Ankara'da 21 TL 26 kuruşa ,İzmir'de ise 21 TL 24 kuruşa çıkacak.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması nasıl yapılıyor?

Akaryakıt fiyatları, ülkemizin de dahil olduğu üzere Akdeniz piyasasındaki işlenmiş olan ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki yaşanan değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından detaylı bir şekilde hesaplanıyor. Bu hesaplamaların sonucunda ise dağıtım firmalarınca uygulanmış olan fiyatlar, serbest ve rekabeti sebebiyle şirketler ve kentlere göre ufak değişiklikler gösterebiliyor.

Bu haber toplam 126 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.