Ödemeler An İtibariyle Başladı! Karşınızda 1300 TL Öğrenci Yardımı!

Ödemeler An İtibariyle Başladı! Karşınızda 1300 TL Öğrenci Yardımı!

Devlet 1300 TL kırtasiye yardımı yapmaya başladı. Henüz başvurmayanlar için son tarih 30 Eylül olarak belirlendi.

Devlet 1300 TL kırtasiye yardımı yapmaya başladı. Henüz başvurmayanlar için son tarih 30 Eylül olarak belirlendi. Devlet, gelecek öğretim yılında ailelere öğrenci yardımı sağlamaya devam edecek. Devlet, düşük gelirli ailelerin çocuklarının tüm eğitim masraflarını karşılamalarına yardımcı olmak için okul yardım desteği sunuyor. Aileler, 1300 TL'lik kırtasiye yardımı ile çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilir ve maddi durumlarını zorlaştırmadan çocuklarının okulda kalmasını garanti edebilirler. Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kırtasiye yardımı sağlama sürecindedir. Şu ana kadar e-devlet üzerinden başvurular alınmaya devam etmesine rağmen başvuru yapanların ödemeleri başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim-öğretim yılında ihtiyacı olan dar gelirli ailelere kırtasiye yardımı yapıyor. Henüz başvuru yapmamış veya yeni durumdan haberdar olan kişiler, "Kırtasiye yardımına nasıl başvurulur ve kimler alabilir?" diye sorguluyor. Bakanlık ilk, orta ve lise eğitimlerine göre tüm öğrencilere bu imkanı sağlıyor.

odemeler-an-itibariyle-basladi-karsinizda-1300-tl-ogrenci-yardimi.webp

Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

e-Devlet Kırtasiye Yardımı başvurusu artık tamamen net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aileler T.C kimlik numaraları ile ve e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak kırtasiye yardımı başvurularını hemen yapabilecekler. Giriş yaptıktan hemen sonra "Eğitim Öğretim Yardım Talebi" yazarak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. İstenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra onayla butonuna tıklayabilirsiniz.

Kırtasiye Yardımı Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Hanelere tek seferlik 1300 TL kırtasiye yardımı yapılıyor. Ödemelerin tamamı 1 Eylül – 31 Aralık tarihleri ​​arasında YÖK ve MEB tarafından yapılır. Eğitim durumu ve seviyesi ne olursa olsun tüm ihtiyaç sahibi aileler anında yardımlardan yararlanır. Kırtasiye yardımı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu ödemeler ne kredi ne de burs değildir.

Bu haber toplam 249 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.