Öğrenciye Şartsız Koşulsuz 1600 TL Ödeme Yapılacak! SYDV ve E-Devlet Üzerinden Başvuran Herkes Alabiliyor!

Öğrenciye Şartsız Koşulsuz 1600 TL Ödeme Yapılacak! SYDV ve E-Devlet Üzerinden Başvuran Herkes Alabiliyor!

Başvuran öğrenciler 1600 Türk Lirası maddi yardım alacaklardır. Başvurular SYDV ve E-Devlet üzerinden yapılacak.

Başvuran öğrenciler 1600 Türk Lirası maddi yardım alacaklardır. Başvurular SYDV ve E-Devlet üzerinden yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ekim ayı için yeni bir duyuru yayınladı. Bakanlık, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine binlerce liralık maddi yardımda bulunacak. SYDV ve e-Devlet kullanan tüm başvuru sahiplerine 1.611 TL destek verilecektir. Mali yardım almak için birkaç başvuru şartını yerine getirmelisiniz. Bu şartları yerine getiren hiç kimse Bakanlık tarafından mağdur edilmeyecektir.

SYDV ve e-Devlet'ten yapılan başvurular hemen işleme alınıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, milyonlarca öğrenciye yönelik sosyal yardım yatırımlarına devam ediyor. Mali durumu yetersiz olan ve eğitim almakta zorlanan öğrencilere Bakanlık tarafından koşulsuz ve koşulsuz destek ödemeleri devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ekim ayı başında yeni bir tebliğ yayınlayarak 15 Ekim'de ödenecek öğrenci yardımı başvurularının başladığını bildirdi. Online olarak veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarını arayarak başvuru yapılabilir. 1600 TL olarak verilecek olan yardıma lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra 1-12. sınıflardaki tüm öğrenciler başvurabilecek.

ogrenciye-sartsiz-kosulsuz-1600-tl-odeme-yapilacak-sydv-ve-e-devlet-uzerinden-basvuran-herkes-alabiliyor.jpg

Tüm Başvuru Şartları

Aile Bakanlığı'ndan öğrenci yardımı ödemesi almak isteyen herkes e-devlet üzerinden başvuruda bulunabilir. Ayrıca bakanlığa bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla da öğrenci yardımı başvurusu yapılabilmektedir. Bakanlığın sosyal destek ödemeleri her ayın 15'inden itibaren hesaplara yatırılır.

Başvuru şartlarından en önemlisi, hanenin kişi başına düşen gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması şartıdır. Bu koşulu sağlayan herkes öğrenci yardımına başvurabilir. Bu yardım kalemi kapsamında öğrencilere sosyal yardım, psikolojik destek ve maddi destek de verilmektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerin aileleri başvuru yapabilir. Ailelerin başvuru yaparken öğrencinin TC kimlik kartını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bu haber toplam 152 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.