Okullar Kapandı Karneler Alındı. Peki Okullar Ne Zaman Açılacak Belli mi?

Okullar Kapandı Karneler Alındı. Peki Okullar Ne Zaman Açılacak Belli mi?

21 Ocak 2022 Cuma gününde karnelerin alınmasıyla birlikte sömestr (yarıyıl) tatili resmen başlamış oldu. Milyonlarca öğrenci karne almanın heyecanını yaşarken, bir yandan da yarıyıl tatilinin ne zaman biteceği merak konusu oldu…

Türkiye’de milyonlarca öğrenciye karne heyecanı yaşatan eğitim döneminin birinci dönemi sona erdi. 21 Ocak 2022 Cuma gününde karne heyecanına kavuşan öğrenciler, sömestr (yarıyıl) tatiline başladı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk dönemi geride bırakan öğrenciler karne heyecanını yaşarken bir yandan da tatil sevincini yaşadı. Yurdun dört bir yanında devam kar yağışları ile birlikte tatilin ilk gününü sevinçle geçiren öğrenciler, okulların ne zaman açılacağını da merak etmeye başladı.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

okullar-ne-zaman-acilacak.jpg

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci dönemi geride kaldı ve milyonlarca öğrenci karnelerine kavuşma heyecanı yaşadı. 21 Ocak 2022 Cuma günü yarıyıl tatiline giren öğrencilerle birlikte okula ne zaman dönüş yapılacağı da merak konusu oldu. Sömestr tatilini karda oyun oynayarak geçiren öğrenciler, okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Çünkü ikinci dönemin başlangıcı ile birlikte 15 tatil olarak da adlandırılan yarıyıl tatili sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim öğretim yılı takviminde yer alan tarihler okulların açılması bekleniyor. MEB’in takviminde yer alan bilgilere göre ikinci dönem 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak. Yani okullar 7 Şubat 2022 Pazartesi günü açılacak. Böylelikle öğrencilerin 15 tatil olarak adlandırdığı yarıyıl tatili 24 Ocak 4 Şubat tarihleri arasına denk gelecek.

İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

Milyonlarca öğrenci bir yandan sömestr tatilinin heyecanını yaşarken bir yandan da okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. MEB takviminde yer alan bilgilere göre ikinci dönem 7 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak. Yine takvimde öğrencileri yakından ilgilendiren diğer bilgilere ve tarihlere göre ikinci dönem ara tatili ise 11-15 Nisan 2022 tarihlerinde olacak. Son olarak yıl sonu karneleri ise 17 Haziran 2022’de alınacak. Yani 17 Haziran 2022 tarihinde bu yılki eğitim öğretim dönemi sona erip öğrenciler karnelerini alacak.

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.