Polisler kredi kartlarını iptal ediyorlar! En az 50 bin TL promosyon talep ediyorlar

Polisler kredi kartlarını iptal ediyorlar! En az 50 bin TL promosyon talep ediyorlar

Polisler, maaş promosyonuna yönelik sürdürdükleri mücadele de kararlı. Vakıfbank ile yapılmış olan protokolün tekrardan yenilenmesi çağrısını dile getiren polisler, kredi kartlarını tek tek iptal etmeye başladı.

Polisler, maaş promosyonuna yönelik sürdürdükleri mücadele de kararlı. Vakıfbank ile yapılmış olan protokolün tekrardan yenilenmesi çağrısını dile getiren polisler, kredi kartlarını tek tek iptal etmeye başladı. Polisler taleplerini dile getirirken en az 50 bin TL promosyon istedikleri konuşmalarına eklediler. Emniyet Sen Genel Başkanı olan Faruk Sezer konuyla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi: "Polislerin maaş promosyonları anlaşmasında verilecek miktarı düşük tutarak üzerine çok fazla sayıda bağış olarak araç ödemesi sağlandı mı?"

3-5 bin kişilik kamu kurumlarında çalışma sergileyen memurlar, maaş almış oldukları bankalardan toplam 35-40 bin TL toplu promosyon alırken, toplam 330 bin kişilik Emniyet Teşkilatı’nda sadece 70-80 TL alan polislerin mücadelesi halen daha sürüyor.

Bizlerin gündeme taşımış olduğumuz mücadelede polisler en azından diğer kamu kurumlarında çalışan memurlar gibi toplu ve peşin promosyon sahibi olmak istiyorlar. Lakin Emniyet Genel Müdürlüğü 18 Mart 2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalamış olduğu protokolle aylık olarak 300 TL’ye anlaşma sağlamıştı. Bu yapılan anlaşmanın da hemen değil, mevcut olan sözleşmeler bittikçe devreye gireceği yani kısacası 300 TL’nin bile birkaç sene içerisinde alınamayacağı anlaşılmıştı.

polisler-kredi-kartlarini-iptal-ediyorlar-en-az-50-bin-tl-promosyon-talep-ediyorlar.jpg

Özellikle de sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışan polis vatandaşlar, yapılan sözleşmenin revizyonu için son olarak da sahip oldukları kredi kartlarını iptal etme kampanyası başlattı. Farklı illerde polis vatandaşlar, Vakıfbank ile yapılmış promosyon anlaşmasının adil ve gerçekçi bir şekilde revize edilmesi için sahip oldukları kredi kartlarını ortadan ikiye kesti.

“Diyarbakır emsal niteliğinde olsun”

Diğer bir yandan ise EMNİYET SEN Genel Başkanı olan Faruk Sezer, çarpıcı bir gündem sorusunu da tekrardan gündeme taşıdı.

Başkan Sezer, Diyarbakır’da görev yapan bir polisin yönelttiği soru üzerine Vakıfbank’tan net bir cevap geldiğini ve daha önce 2024 yılı içerisinde Mayıs ayında sona erecek olan promosyon sözleşmesinin tekrardan revize edilerek 106 TL olarak verilen aylık promosyon ödemesinin 300’TL’ye çıkartıldığını duyurdu. Ödemelerin ise Mayıs ayı içerisinde ödenmeye başladığını açıkladı.

Bu haber toplam 162 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.