PTT Duyurdu! Emeklilere Fırsat Çıktı! Ne Kadar Kredi Alınacak! İşte O Fırsat

PTT Duyurdu! Emeklilere Fırsat Çıktı! Ne Kadar Kredi Alınacak! İşte O Fırsat

Geçim şartları her geçen gün daha da zorlanarak devam ediyor. Bu kapsamda emekliler en fazla zorluk çeken gruplar arasındadır.

Geçim şartları her geçen gün daha da zorlanarak devam ediyor. Bu kapsamda emekliler en fazla zorluk çeken gruplar arasındadır. Emekli aylığını PTT üzerinden alan bütün SGK'lıların yararlanabileceği 80.000 TL'ye yakın nakit kredisi imkanı sunduğu bildirildi.

Emekliler İçin Özel Kredi İmkanı

Emekli aylığını PTT üzerinden alan emekli vatandaşların anında kredi çekebileceği ifade edildi. Emekliler için oldukça önemli olan bu tip avantajlar PTT kapsamında birçok kez sunulmaya devam ediyor. Emekli vatandaşların krediden yararlanması için başka bir şartın aranmadığı da PTT tarafından ilan edildi. Ayrıca kefilinde istenmediği bu nakit kredi imkanının 80.000 bin TL'ye kadar çıkacabileceği de gelen duyumlar arasındadır.

Son zamanlarda artan enflasyon ve vatandaşların geçim sıkıntısı içinde olduğu bilinen bir gerçektir. PTT üzerinden emekli vatandaşların sadece kısa mesaj atarak kolaylıkla nakit para çekme imkanının sunulması birçok vatandaşı biraz olsun rahatlatacaktır. Kredi faiz oranında belirlenen tutarın yüzde 2,49 gibi düşük fiyatlandırmalardan olacağı da PTT tarafından ifade edildi. PTT bünyesinde bulunan bu kredi çekme olayında ekstra bir şartın bulunmaması da işlemlerin kolaylıkla işlemesi için artı bir avantaj olarak sunulmuştur.

Kefilsiz Kredi Çekme İmkanı PTT'de

Emekli aylığı PTT üzerinden alan vatandaşların kısa mesaj yardımıyla krediye başvuru yapabileceği ve kefilin aranmadığı da ayrıca ifade edildi. Diğer birçok bankaya göre kefilsiz işlem yapılması PTT'nin sunmuş olduğu çok iyi imkan olarak nitelendirildi. Anında 50.000 TL gibi bir paranın kredi olarak çekilebileceği PTT şubelerinde emekli vatandaşlardan başka ek bir koşulun istenmeyeceği PTT'nin kendi internet adresinde ayrıntılı olarak açıklandı.

Çekilen emekli kredisinin faiz oranı ise yüzde 2,49 gibi orta seviyelerde bulunması emekli vatandaşların pek zorlanmaması için makul olarak ayarlandığı belirtildi. Böylece emekli kredisine başvuru yapan vatandaşların kısa sürede nakit ihtiyaçlarına kavuşabileceği ve biraz olsun rahatlayabileceği de eklendi. Bütün SGK emeklisi kişilerin yararlanabileceği bu kredi imkanı emeklilerin uzun zamandır beklediği rahatlığın biraz olsun gelmesini sağlayacaktır. Emeklilerin zor şartlarda geçimlerini idare ettikleri bilinen ve çözülmesi gereken bir konu olarak ön plandadır.

Bu haber toplam 347 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.