PTT’den 3 Çocuğu Olanlara Müjde! Tam Tamına 1300 TL Nakit Fırsatı! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılıyor!

PTT’den 3 Çocuğu Olanlara Müjde! Tam Tamına 1300 TL Nakit Fırsatı! Başvurular E-Devlet Üzerinden Yapılıyor!

PTT üzerinden karşılıksız olarak destek verilmektedir. Fakat sadece üç çocuğu olanlar bu haktan yararlanabilir. T.C. kimlik kartı ile PTT şubelerine gidilerek veya internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

PTT üzerinden karşılıksız olarak destek verilmektedir. Fakat sadece üç çocuğu olanlar bu haktan yararlanabilir. T.C. kimlik kartı ile PTT şubelerine gidilerek veya internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal devlet olmanın görevleri gereği, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli bireylere başvuruları karşılığında destek vermektedir. Devletin sunduğu ödemelerden biri de çocuk yardım parasıdır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine veya e-Devlet üzerinden başvuru yapan ailelere üç çocuk koşulu ile yardım sağlanmaktadır. Babalar bu ödeneği alamazlar; sadece anneler uygundur.

Çocuk Yardım Parası Ödemeleri

Devlet, çocuk sayısına göre çocuklu ailelere sosyal yardımda bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, üç çocuk koşulu ile çocuk yardım parası sunmaktadır. Çocuk yardım parası ödemeleri PTT aracılığıyla yapılmaktadır. Çocuk yardım parası başvuruları için özel şartlar bulunmaktadır. Birinci çocuk, ikinci çocuk ve üçüncü çocuk ödemeleri farklıdır. Doğum yardımı olarak da bilinen bu avantajlardan yararlanmak isteyenlerin şartları okuduktan sonra T.C. kimlik kartı ile PTT şubelerinden birine gitmeleri gerekmektedir.

pttden-3-cocugu-olanlara-mujde-tam-tamina-1300-tl-nakit-firsati-basvurular-e-devlet-uzerinden-yapiliyor.jpg

3 Çocuk İçin Karşılıksız Destek Sunulacak

Yeni bebeği olan aileler başvurularını E-Devlet üzerinden veya PTT şubelerinde T.C. kimlik kartları ile yapabilirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve üç çocuk için 600 TL oranlarında ödeme yapıldığını duyurdu.

Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Çalışmayan ve doğum yapan her anne devletten sosyal destek almaktadır. Doğum yardımı parasına hak kazanabilmek için çocuğun nüfus cüzdanının olması zorunludur. Annelerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasını müteakip doğum yardımı başvuru dilekçesini doldurmaları gerekmektedir. Dilekçe sadece anne tarafından E-Devlet üzerinden doldurulup gönderilebilir. Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın il müdürlüklerine ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da başvuru yapılabilir.

Bu haber toplam 220 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.