PTT’den Bu Şartı Taşıyan Kişilere 2 Bin 329 TL Ödeme Fırsatı!

PTT’den Bu Şartı Taşıyan Kişilere 2 Bin 329 TL Ödeme Fırsatı!

Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla özellikle çocuklu ailelere yardım etmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamaya göre, düşük gelirli çocuklu ailelere çocuk yardımı yapılacak.

Devlet, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla özellikle çocuklu ailelere yardım etmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamaya göre, düşük gelirli çocuklu ailelere çocuk yardımı yapılacak. Destek alabilmek için bakanlık tarafından belirlenen şartları yerine getirmelisiniz. Bakanlık, şartları tek tek açıkladı.

Bu şartları yerine getirenlere PTT'den 2.329 TL ödeme yapılacak. Öğrenciler, çocuklu hanelere başvuruda bulunabilirler. Çocukların ailelerine devlet tarafından yardım yapılmaktadır. SED ödemeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak bir yıl süreyle yapılmaktadır. Ekim ayında toplam 349 milyon 452 bin TL ödeme yapıldı. Kasım ayı için başvurular devam ediyor. Dar gelirli ailelerin çocuklarının okuldan alınması için Aile Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal ve maddi destek ödemelerini alma şartları da belirlendi. Henüz başvurmayanlar Ekim ayı sonuna kadar başvuruda bulunabilirler, kabul edilenlerin ödemeleri ise 15 Kasım'da yapılacak. Aile Bakanlığı SED ödemeleriyle ilgilenenler için bir haberimiz var.

pttden-bu-sarti-tasiyan-kisilere-2-bin-329-tl-odeme-firsati.jpg

Ödemeler Düzenli Olarak Yapılacak

Geçim sıkıntısı çeken aileler yine de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal destek alabilirler. Aile odaklı hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren bakanlık, çocukların aileleri ile birlikte sağlıklı bir şekilde yetişmeleri ve eğitim almaları için her ay düzenli SED ödemeleri yapıyor. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarını okutmakta zorlanan aileler bu yönde para almak için başvuruda bulunabilirler. İhtiyaç sahibi ailelere bir yıl boyunca aylık olarak sosyal ve mali destek ödemeleri yapılmaktadır.

Başvurular Kasım Ayına Kadar Kabul Ediliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ekim SED ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık'ın açıklamasına göre, Ekim ayında dar gelirli hanelerden çocuklara sosyal ve ekonomik destek için yapılan yardım ödemeleri 349 milyon 452 bin TL oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, başvuran ailelerin her ay düzenli olarak önceden belirlenmiş bir ödeme alabileceklerini söyledi. Destek ödemelerinin Kasım ayında başlayacağını da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 360 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.