PTT’den hane başına iki ayrı şekilde yardım ödemesi gerçekleştirilecek! 1150 TL ve 216 TL sosyal yardım alabileceksiniz

PTT’den hane başına iki ayrı şekilde yardım ödemesi gerçekleştirilecek! 1150 TL ve 216 TL sosyal yardım alabileceksiniz

PTT’den hane başına devlet yardım yapacak. T.C. kimlik numaranız ile sizlere en yakın olan PTT şubesine uğrayarak başvuru gerçekleştirenler 1150 TL ve 216 TL arasında değişim gösteren iki farklı sosyal yardımdan yararlanabilecek.

PTT’den hane başına devlet yardım yapacak. T.C. kimlik numaranız ile sizlere en yakın olan PTT şubesine uğrayarak başvuru gerçekleştirenler 1150 TL ve 216 TL arasında değişim gösteren iki farklı sosyal yardımdan yararlanabilecek. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar bu fırsatı kesinlikle kaçırmasın!

Elektrik faturası yardımı için tüm detaylar ortaya çıktı

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan aileler, hane içerisinde kişi başına düşen toplam gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda devlet tarafından elektrik tüketim desteği alabiliyor. Elektrik tüketim desteği için başvurular ise e-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Başvuru gerçekleştiren ve onay alan vatandaşlar ödemelerini kolaylıkla PTT şubeleri aracılığı ile alabiliyor. Ödemeleri almak için PTT şubelerine giderek yanınızda TC kimlik kartınızın ve beraberinde son aya ait olan elektrik faturanızın bulunması gerekiyor. Elektrik tüketim desteği için hane içerisinde yaşayan kişi sayısına göre farklılıklar gösterebiliyor. Toplamda 1 - 2 kişi olan aileler aylık olarak 108 TL elektrik faturası desteği alabilirken, üç kişilik olan ailelere toplam 144 TL ve daha fazla kişi sayısı bulunan ailelere ise 206 TL elektrik desteği sağlanıyor. Bunun yanı sıra yaşam destek cihazına bağlı nitelikte yaşayan ve beraberinde kronik hastalığı bulunan vatandaşlara verilen elektrik tüketim desteği ise daha fazla oluyor.

pttden-hane-basina-iki-ayri-sekilde-yardim-odemesi-gerceklestirilecek-1150-tl-ve-216-tl-sosyal-yardim-alabileceksiniz.jpg

Doğalgaz yardımı için başvuru şartları

Dar gelirli olan ailelere elektrik faturası için yapılan yardımın yanı sıra doğal gaz yardımı da sağlanıyor. Aynı anda iki farklı ödemeyi almak da mümkün. Zaten ihtiyaç sahibi bir vatandaş olduğunuzu kanıtlamanız durumunda doğalgaz yardımı otomatik olarak sağlanıyor. Doğalgaz tüketim desteği hane içersinde yaşayan kişilerin sayısına göre değişkenlik gösterirken; en yüksek 1150 TL olarak hesaplara yatırılıyor. Doğal gaz yardımında da aynı şekilde elektrik Tüketim desteğe gibi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar tarafından PTT şubelerinden kolaylık alınabiliyor. Başvurular sosyal yardım ve dayanışma vakıflarına veya e-Devlet üzerinden pratik bir şekilde yapılıyor. Doğal gaz yardımı ödemeleri kış ayları boyunca geçerli olacak. Yaz aylarında ise sona erecek.

Bu haber toplam 203 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.