Rakamlar Son Kez Masaya Yatırıldı! Asgari Ücret Artık Netleşti Denebilir!

Rakamlar Son Kez Masaya Yatırıldı! Asgari Ücret Artık Netleşti Denebilir!

Asgari ücret 10.000 Türk Lirası olacak. Hem işverenleri hem de çalışanları memnun eden bir teklif yapıldı. Rakamlar birer birer masaya kondu.

rakamlar-son-kez-masaya-yatirildi-asgari-ucret-artik-netlesti-denebilir.jpgAsgari ücret 10.000 Türk Lirası olacak. Hem işverenleri hem de çalışanları memnun eden bir teklif yapıldı. Rakamlar birer birer masaya kondu. Teklif tepeden geldi ve asgari ücret 10.000 Türk Lirası oluyor. Milyonlarca işçi endişeyle asgari ücretin artırılmasını bekliyor. Asgari ücret belirleme komisyonu, asgari ücretin belirlenmesi için Aralık ayında toplanacak. Toplantıdan önce masada bir sürü rakam var. Hükümet ve diğer siyasi partiler, asgari ücretle ilgili yeni iddialarda bulunmaya devam ediyor. Asgari ücretin artırılması konusunda kamuoyunun beklentisi çok yüksek.

Asgari ücretteki artış hala beklemede. Yeni Yıl yaklaştıkça milyonlarca işçi endişeyle maaş zammı bekliyor. Hem yönetim hem de diğer siyasi partiler bu konuda açıklamalar yaptı. En kısa açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Başkan Erdoğan, asgari ücreti enflasyonun üzerine çıkaracaklarını açıklayarak çalışan beklentilerini yükseltti. Gündemde Hazine ve Maliye Bakanları Nurettin Nebati ve Vedat Bilgin'in yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanları Vedat Bilgin'in benzer açıklamaları da net bir şekilde yer aldı.

8 Bin TL Konuşuluyor

Asgari Ücret Komisyonu’na, Aralık ayı başında başlayacak müzakerelerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile işçi ve işveren sendikaları da katılacak. Her üç kuruluş da toplantılara ev sahipliği yapacak. Yani 2023 yılı asgari ücreti üç ayrı toplantıda belirlenecek. Aralık ayında başlayacak olan dördüncü toplantı, karar kesinleşmeden önceki son toplantı olacak. Asgari ücret artışıyla ilgili şu anda perde arkasında dolaşan rakamlara gelince, bunun 8.000-8.000 Türk Lirası aralığında olduğu da söylenebilir. Ancak çalışanlar için standartlar da oldukça yüksektir. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki sözleri milyonlarca insanın bu konudaki beklentisini bir hayli yükseltti.

Bu haber toplam 325 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.