Selçuk Geçer Dolar Bozdurmayı Düşünenlere Uyarılarda Bulundu! Dolar 40 TL Olacak!

Selçuk Geçer Dolar Bozdurmayı Düşünenlere Uyarılarda Bulundu! Dolar 40 TL Olacak!

Dolar tahminleriyle ün kazanan ekonomist Selçuk Geçer, son tahminlerini sundu.

Dolar tahminleriyle ün kazanan ekonomist Selçuk Geçer, son tahminlerini sundu. ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararı ve hemen ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın beklenmedik şekilde faiz indirimi yapması sonucunda dolar hareketli günler yaşıyor. Birbiri ardına doların değeri için tahminler yayınlanıyor. Selçuk Geçer, geçtiğimiz günlerde yeni dolar ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Selçuk Geçer, elinde nakit para tutan vatandaşlara rehberlik etti. Geçer, dolarlarla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sefer çok yüksek bir standart belirledi. Yakın zamanda dolar kurunu 30 lira olarak tahmin eden ünlü ekonomist, bu sefer daha da büyük bir tahminde bulundu.

Yatırımcıları Uyardı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz oranlarını bir kez daha düşürme kararı doların yükselmesine yardımcı olurken, dünya merkez bankaları faiz oranlarını artırma kararı aldı. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın faiz oranlarını değiştirme kararının ardından dolar ile ilgili düşüncelerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yatırımcıların ve vatandaşların sürekli takip ettiği isimlerden biri olan Selçuk Geçer, parası olanların biraz daha beklemelerini istedi. Selçuk Geçer'den dolar için son tahmin 40 TL oldu.

selcuk-gecer-dolar-bozdurmayi-dusunenlere-uyarilarda-bulundu-dolar-40-tl-olacak.jpg

Dolar 40 TL Olacak

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın faiz açıklaması öncesi sosyal medya hesabından "Merkez Bankası faizi 100 baz düşürürse curcunayı görün" yazdı. Öte yandan, Selçuk Geçer’in de belirttiği gibi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını yayınlayarak 100 baz puanlık faiz indirimi uyguladı. Ancak, önemli faiz kararının ardından dolar kurundaki yukarı yönlü yükseliş yeniden başladı.

Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından dolar kuru 20 Aralık 2021'de ulaştığı en yüksek seviyeyi aştı ve uzun bir aradan sonra yeniden 18,40 TL civarında istikrar kazandı. Selçuk Geçer, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna konuyla ilgili yeni uyarılarda bulundu. Geçer, doların gelecekte 40 TL seviyesine ulaşacağını öngördü.

Bu haber toplam 234 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.