SGK Açıklama Yaptı! Kamu Bankaları İçin Emekli Maaş Promosyonu Sonunda Netlik Kazandı!

SGK Açıklama Yaptı! Kamu Bankaları İçin Emekli Maaş Promosyonu Sonunda Netlik Kazandı!

SGK flaş hamleyi yaptı. 3500 TL ve üzeri maaş alan ve kamu bankalarında kalmayı taahhüt eden emekli maaşına zam yapılacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta emeklilik promosyon ödemeleri artırıldı.

SGK flaş hamleyi yaptı. 3500 TL ve üzeri maaş alan ve kamu bankalarında kalmayı taahhüt eden emekli maaşına zam yapılacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta emeklilik promosyon ödemeleri artırıldı. Milyonlarca emekli, emeklilik promosyon haberlerindeki son dakika gelişmelerini hevesle izliyor. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu bankası emekli promosyon tutarını açıklayarak harekete geçti. Kamu bankalarının emeklilere ödeyeceği promosyon SKG tarafından yapılan duyuruda belirtilirken, emeklilik promosyonunun 3 yıllık taahhüt karşılığında sunulacağı belirtildi. Bu beyanname ile kamu bankaları da özel bankalar arasında devam eden emeklilik promosyon mücadelesine dahil edilmiştir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta emeklilik promosyon ödemeleri açıklandı. Kamu bankaları, özel bankalar arasında uzun süredir devam eden maaş promosyonu mücadelesi boyunca sessiz kaldı. Özel bankalar, özellikle Temmuz ayından bu yana uygulanan geçici zam ışığında promosyon tutarlarını 10 bin liraya çıkardı. Milyonlarca müşteri kamu bankalarının sessiz kalması sonucu iş yapmayı bıraktı. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu nihayet kamu bankalarına ödenen ücret zamlarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Son Dakika SGK Açıklaması

Ekim ayında bankalar emeklilik promosyonları için rekabet etmeye devam ediyor. Kamu bankalarının olmadığı promosyon yarışında bir kırılma noktası yaşandı. Özel bankalarda maksimum 10.000 TL'ye ulaşabilen promosyon yarışı, kamu kurumlarını da kapsayacak şekilde genişletildi. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan son dakika açıklamasında, kamu bankalarında emekliler için üç yıl süreyle ödenen promosyon tutarının 5000 liraya yükseltildiği açıklandı.

1 Kasım Tarihinde Güncelleme Gelecek

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan son dakika açıklamasında, bankalar ile SGK arasında Mart 2020'de emeklilik artırımı anlaşması imzalandığı vurgulandı. Sosyal Güvenlik Kurumu, aralarında kamu bankalarının da bulunduğu 19 kurumla maaşları ele alan sözleşmeleri yeniden imzalayacaklarını belirtti. 1 Kasım 2022'den itibaren emeklilere ve hak sahiplerine ödenecek promosyonlar açıklanacak.

Bu haber toplam 233 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.