SGK Beklenen Ödemeleri Yapıyor! Asgari Ücret Alanlara 12 Bin 454 TL Ödeniyor!

SGK Beklenen Ödemeleri Yapıyor! Asgari Ücret Alanlara 12 Bin 454 TL Ödeniyor!

Asgari ücret kazananlara güzel haber geldi. Alınan bilgilere göre SGK asgari ücretlilere ödeme yapmaya başladı ve bu ödemeler PTT üzerinden alınabilecek. SGK, asgari ücretli kadın işçilere doğum yardımı sunmaktadır.

Asgari ücret kazananlara güzel haber geldi. Alınan bilgilere göre SGK asgari ücretlilere ödeme yapmaya başladı ve bu ödemeler PTT üzerinden alınabilecek. SGK, asgari ücretli kadın işçilere doğum yardımı sunmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, diğer yardım ödemelerinin yanı sıra kadınlara doğum yardımı da sağlamaktadır. Yeni doğum yapmış kadınlar, işe geri dönmelerine ve topluma yeniden entegre olmalarına yardımcı olmak için tazminat almaktadır. Bu ödemenin toplam bedeli 12.454 TL'dir. PTT, bu ödemeye başvuran ve hak kazananlara ödeme yapacak.

Aranan Şartlar Neler?

Kadınların bu ödemeye hak kazanabilmeleri için şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili olarak doğum yapan kadınların karşılaması gereken şartlar da tartışıldı. Aşağıdaki gereksinimler sıralandı. Bunlar:

"Teslim tarihinden önceki bir yıl içinde en az 90 günlük kısa süreli sigortalılık priminin belgelenmiş olması, dinlenme süresi devam ederken ofiste çalışmamış olması (Talep üzerine doğumdan 3 hafta öncesine kadar çalışılması durumu hariç) istirahat döneminin başlangıcı itibariyle sigortalılık niteliğini kaybetmemiş olması, bebeğin sağ veya ölü doğmasına bakılmaksızın olayın tamamen meydana gelmesi.

sgk-beklenen-odemeleri-yapiyor-asgari-ucret-alanlara-12-bin-454-tl-odeniyor.jpg

Ödemeler PTT Üzerinden Alınacak

Bu ödemeler, kadınların iş hayatına kolayca dönebilmeleri ve ekonomik dünyada aktif kalabilmeleri için sunulmaktadır. Sonuç olarak, kadınlara başvurabilecekleri ve şartları yerine getirdikten sonra alabilecekleri doğum parası verilmektedir. SGK, bu ödemelerin tam ve güvenli bir doğum sonrası sağlanacağını da belirterek, bu ödemelerin kadınların çalışma hayatına daha etkin katılımları için yapıldığına vurgu yaptı. Kadınlara ödenen azami tutar ise 12 Bin 454 Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor.

Anne adayının başvurusundan 55 gün sonra sonuçlar e-devlet üzerinden kamuoyuna duyurulur. Yeni doğan çocuğun Türkiye Cumhuriyeti'nden bir kimlik kartı alması gerekir. Ebeveynlerden en az birinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Annelik Yardımı Başvuru Dilekçesinin doldurulması da gerekmektedir.

Bu haber toplam 143 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.