SGK Karşılıksız Olarak 12 Bin 500 TL Ödeme Yapıyor! Ekim Ayında Hesaplara Geçecek!

SGK Karşılıksız Olarak 12 Bin 500 TL Ödeme Yapıyor! Ekim Ayında Hesaplara Geçecek!

SGK tüm vatandaşlara müjdeli haber verdi. Ödemeler Ekim ayında başlayacak; başvurular halen kabul edilmektedir. Milyonlarca kişinin maddi sıkıntı içinde olduğu bir dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu ile Aile Bakanlığı arasında iş birliği duyurusu yapıldı

SGK tüm vatandaşlara müjdeli haber verdi. Ödemeler Ekim ayında başlayacak; başvurular halen kabul edilmektedir. Milyonlarca kişinin maddi sıkıntı içinde olduğu bir dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu ile Aile Bakanlığı arasında iş birliği duyurusu yapıldı. Devlet tarafından sağlanan yardımların bir kısmı SGK tarafından karşılanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın direktifine göre Sosyal Güvenlik Kurumu milyonlarca kişiye ödeme yapacak. Özellikle kadın çalışanlar için önemli olan bu bilgi, SGK'nın toplam 12 500 TL ödeyeceğini belirtiyor. Doğum yaptıktan sonra niteliklere uyanlar başvuruda bulunabilirler.

sgk-karsiliksiz-olarak-12-bin-500-tl-odeme-yapiyor-ekim-ayinda-hesaplara-gececek.jpg

Tüm Başvuru Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışan kadınların işten ayrılmalarını önlemek için doğum yardımları sunmaktadır. Yani çocuk sahibi olduktan sonra iş hayatından izin almaya karar veren kadınlar bu parayla geçinebiliyorlar. Sosyal Güvenlik Kurumu, doğum yardımı alabilmek için aşağıdaki kriterlerin sağlanması gerektiğini belirtmiştir. Bunlar:

Başarılı bir canlı doğum

Doğum doktorunun izninden önceki üç hafta hariç çalışmamak.

Doğum yaptıktan sonra işe geri dönmek.

Başvurular Dilekçe ile Yapılacak

Doğum yardımına başvurmak için sosyal güvenlik kurumu ile iletişime geçilmelidir. Ancak çalışan kadınların iş yerlerinin de bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bebek doğar doğmaz ödenen doğum parasının toplam tutarı 12.500 Türk Lirası olacaktır. Ayrıca, izin süreleri sona erdikten sonra doğum parası alan kadınlar çalışma hayatlarına devam edebilirler. Ayrıca, doğum yardımı alan kadınlara ek süt ödeneği de verilebilir. Ödemeyi almak için sosyal güvenlik dairesine dilekçe verebilirsiniz. 12500 TL doğum yardımı ödemesi için dilekçeniz onaylandıktan sonra kimlik kartınız ile PTT şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğum yardımı almaya ne zaman başlanacağı belirlendi. Doğum yaptıktan sonra yeniden iş hayatına kazandırılmak için sağlanan doğum parası alacak kadınların işe dönmeden önce tam izin sürelerini kullanmaları gerekmektedir.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.