SGK sıfır faizli kredi verecek! Binlerce kişi sadece tek bir şartı ile 240 bin TL alarak evine dönecek

SGK sıfır faizli kredi verecek! Binlerce kişi sadece tek bir şartı ile 240 bin TL alarak evine dönecek

Ev hayali kuran vatandaşlar için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan bir daha bulunmayacak fırsat geldi! Banka faizi ile uğraşmak istemeyen vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sıfır faiz ile kredi alabilecekler.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile SGK arasında yapılmış olan anlaşma kapsamında konut almak isteyen vatandaşlara sıfır faiz oranı ile konut kredisi sağlanacak.

SGK ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında yapılmış olan protokol kapsamında konut sahibi olmak isteyen vatandaşların yüzleri gülecek. İmzalanan anlaşma kapsamında konut kredisi almak ve kullanmak isteyen vatandaşlar sadece tek bir şartta toplam 240 bin TL temin edebilecek. Sıfır faiz ile sağlanacak olan bu kredi için detaylı çalışmalar yapıldı. Vatandaşın uygun taksitler seçeneği ile krediyi geri ödeme şansı da bulunuyor.

sgk-sifir-faizli-kredi-verecek-binlerce-kisi-sadece-tek-bir-sarti-ile-240-bin-tl-alarak-evine-donecek.webp

Ülke kapsamında özellikle gayrimenkul fiyatlarında son iki yıl değerlendirilecek olursa fiyatlar vatandaşın elini yakar durumda. Dar gelirli olan vatandaşlar için ev satın almak neredeyse bir hayal haline geldi. Kredi fırsatları yakalamaya çalışan vatandaşlara müjdeli haber devlet tarafından geldi. Geçtiğimiz günler içersinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile beraber Türkiye’nin toplam 81 ilinde gerçekleştirilen sosyal konut projesinin kısa süre sonra başlayacağı öğrenilmişti. Bunun yanı sıra Çevre bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılmış olan anlaşma kapsamında vatandaşlara sıfır faiz oranı ile kredi imkanı sağlanıyor. Böylelikle vatandaşın konut alması da kolay hale getiriliyor.

SGK’dan faizsiz konut kredisi!

Sosyal güvenlik kurumu tarafından sağlanmış olan faizsiz konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen tüm vatandaşlar için detaylar belirli oldu. Bu krediden yalnızca vazife ya da harf malullük aylığı alan vatandaşlar faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra bu aylığı alırken hayatını kaybetmiş olan vatandaşların hak sahipleri de faizsiz bir şekilde kredi kullanma şansına sahip oluyorlar.

Bu haber toplam 158 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.