SGK Sonunda Devreye Girdi! Dar Gelirlilere Sıfır Faizli Kredi Açıklandı!

SGK Sonunda Devreye Girdi! Dar Gelirlilere Sıfır Faizli Kredi Açıklandı!

SGK milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Dar gelirlilere yardım etmek için devreye giren SGK, konut kredisi faizleri yükselmeye devam etse bile sıfır faizli kredi vereceğini söyledi.

SGK milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Dar gelirlilere yardım etmek için devreye giren SGK, konut kredisi faizleri yükselmeye devam etse bile sıfır faizli kredi vereceğini söyledi. Şartları sağlayan herkes SGK'nın sıfır faizli kredi yardımından yararlanabilecek. SGK, faizsiz kredi haberini duyurdu. Yükselen ev fiyatlarına rağmen TOKİ'nin uygun fiyatlı konut kampanyasından yararlanmak isteyenler, ihtiyaç duydukları takdirde kredi başvurusunda bulunabilirler. Banka kredi faizleri yükselmeye devam etse de SGK'nın bu hamlesi milyonlarca kişinin daha ev sahibi olmasını sağlayacak.

SGK ev almak isteyen herkese sıfır faizli kredi veriyor. Bütçeniz TOKİ'den ev almanıza yetmiyorsa ve kredi kullanmak istiyorsanız yüksek faizli bir bankadan konut kredisi almanıza gerek yok. Şartlara uyan herkes bankalara alternatif olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan düşük faizli kredi başvurusunda bulunabilir. Banka kaynaklı konut kredisi faiz oranları 2019'dan bu yana en yüksek seviyesine çıkarken SGK da bu eylemle bu sorunu da çözüyor. SGK kredisi başvuru şartları ve yerleri açıklandı. Aynı zamanda SGK'nın sağlayacağı faizsiz kredinin tutarı da belli oldu.

sgk-sonunda-devreye-girdi-dar-gelirlilere-sifir-faizli-kredi-aciklandi.jpg

SGK Aylık 1.375 TL Taksitle Kredi Veriyor

SGK faizsiz konut kredisi programı açıkladı. TOKİ'den ev almak isteyenler hemen Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurarak faizsiz ev sahibi olabilirler. SGK faizsiz konut kredisi için azami kredi tutarı 240 bin lira olarak belirlendi. Yani TOKİ'den alacağınız evin bir kısmını ödemek için bu krediyi kullanabileceksiniz. Ayrıca SGK sıfır faizli kredi programı geri ödemeyi çok kolaylaştırıyor. Ödeyeceğiniz taksitlerin toplamı maaşınızın dörtte birinden fazla olmayacaktır. Asgari ücretli işçi için belirlenen miktar aylık 1.375 lira olacak. Bu da asgari ücretli olarak kredi çekenleri bir hayli rahatlatacak.

Bu haber toplam 133 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.