SGK’dan son dakika uyarısı geldi! Listede olanlara hapis ve para cezası var

SGK’dan son dakika uyarısı geldi! Listede olanlara hapis ve para cezası var

Milyonlarca vatandaşa son dakika uyarısı geldi! Listede olan kişilere hapis ve para cezası uygulanıyor. Bu haberin detaylarına dikkat

Milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendirecek son dakika açıklaması yapıldı! SGK emekli vatandaşlara uyarıda bulundu. BAĞ-KUR ve SSK emeklilerinin emekliliği iptal edilebiliyor.

SGK’dan son dakika uyarısı yapıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan konu ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca vatandaşa uyarı yapıldı! Hem çalışan hem de emekli olan milyonları ilgilendiren açıklamada emeklilik iptali ile ilgili detaylar tek tek paylaşıldı. Çalışma hayatına ara vermiş olan ya da çeşitli nedenlerden dolayı çalışamadığı için bir yakınının yanında sigortalı gösterilmiş olan kişilerin emeklilik hakkı yanıyor. SGK son 5 yıl doğrultusunda milyonlarca vatandaşın sigortalılık belgelerini detaylı bir şekilde inceledi. 5 yılda tespit edilmiş olan sahte sigortalılık sayısı toplam 500 bine ulaştı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmış olan son dakika açıklaması ile hem çalışanlar hem de işverenler uyarıldı.

sgkdan-son-dakika-uyarisi-geldi-listede-olanlara-hapis-ve-para-cezasi-var.jpg

Sahte Sigortalık ne demek?

Sahte sigortalılık, bir işyeri kapsamında çalışmıyorken sigortalı olarak gösterilmek demek. Birçok farklı vatandaş çalışmasa dahi prim gün sayısının tümünü doldurabilmek için çeşitli işyerlerinde veya bir yakınını olan kişinin iş yerinde kendini sigortalı bir şekilde gösteriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bu durumu sahte sigortalılık olarak kabul ediyor. Bu durum doğrultusunda ise sigortalı olan vatandaşın kandırmaya yönelik harekette bulunması nedeni ile emekli olsa bile emeklilik hakkı iptal ediliyor. Yalnızca emeklilik iptali de söz konusu değil.

Bu haber toplam 229 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.