ŞOK A101 BİM ve Migros Ortak Karar Verdi! Artık O Ürünler Satılmıyor!

ŞOK A101 BİM ve Migros Ortak Karar Verdi! Artık O Ürünler Satılmıyor!

BİM, ŞOK, A101 ve Migros'tan kötü haber. Bu ürünler artık bir karar sonucu olarak satılmayacak.

BİM, ŞOK, A101 ve Migros'tan kötü haber. Bu ürünler artık bir karar sonucu olarak satılmayacak. Onaylanırsa raflardan kaldıracaklar. Türkiye genelinde on binlerce lokasyona sahip market zincirleri, bu ürünlerin satışını durdurma kararı aldı. Ticaret Bakanlığı satışı onaylarsa raflarda çok ucuza mal kalmayacak. Türkiye'de uygun fiyatlarıyla dikkat çeken ve milyonlarca müşterisi olan market zincirleri için bir dönem kapanıyor.

Esnafı korumak için Ticaret Bakanlığı geçen yıl zincir mağazalarda çok sayıda ürünün satışını yasaklama kararı aldı. Bununla birlikte, zincir pazarların satışının küçük satıcılar üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Esnaf, özellikle zincir pazarlarda bulunan düşük maliyetli teknoloji ürünleri ışığında sık sık şikayetlerini dile getiriyor. Bazı ürünlerin market zincirlerinde satışı, şikayetlerin değerlendirildiği Ticaret Bakanlığı'nın iznine bağlı olarak bundan böyle yasaklanacak.

sok-a101-bim-ve-migros-ortak-karar-verdi-artik-o-urunler-satilmiyor.jpg

Bu Ürünlerin Satışı Yasaklanıyor

Zincir marketler şu sıralar Ticaret Bakanlığı'nın gündeminde. Geçen yıl ticaret bakanlığı, esnafın şikayetlerini dikkatle değerlendirdikten sonra belirli ürünlerin zincir marketlerde satışına karar verdi. Cep telefonu, tütün, elektrikli eşya ve beyaz eşya gibi ürünler, henüz taslak aşamasında olan düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde zincir marketlerde satılmayacak. Hem tüketicileri hem de işletme sahiplerini korumak için Ticaret Bakanlığı bu sorun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Uygulamanın uygulama tarihi henüz bilinmiyor. Maliye Bakanlığı bünyesinde taslak aşamasında olan araştırmaya göre, zincir marketlerde 1500 metrekareden büyük işyerleri dışında mobilya, tütün ürünleri, cep telefonu, elektronik eşya ve beyaz eşya satışına izin verilmeyecek.

Çalışma Saatleri Değişebilir

Öte yandan zincir marketlerle ilgili olarak farklı bir tercih yapıldı. Zincir marketlerin açılış saatleri Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan son teklife göre değişebilir. Küçük işletme sahiplerini korumak için pazar günleri saat 11:00'de zincir marketlerin açılması planlanıyor.

Bu haber toplam 175 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.