Son Dakika Haberi! Yükseköğretim Kurumları Sınavı Ek Yerleştirme Sonuçları Sonunda Açıklandı!

Son Dakika Haberi! Yükseköğretim Kurumları Sınavı Ek Yerleştirme Sonuçları Sonunda Açıklandı!

YKS'nin 2022 yılı ek yerleştirme sonuçları açıklandı. İşte sonuçlarla ilgili merak edilen tüm detaylar!

YKS'nin 2022 yılı ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Yükseköğretim kurumlarında kontenjan %99'a kadar doldurulmuştur. Bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kayıt işlemleri 26-30 Eylül tarihleri ​​arasında, elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül tarihleri ​​arasında tamamlanabilir. ÖSYM internet sitesinde yer alan duyuruda, 2022 YKS sonuçlarına ve adayların 2022-2023 eğitim öğretim yılı için vermiş oldukları tercihlere göre yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı belirtilmektedir.

Sonuçlar ÖSYM’nin Sitesinde Mevcut

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını görmek için TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresindeki ÖSYM web sitesine erişebilirler. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak veya adayların adreslerine teslim edilmeyecektir.

son-dakika-haberi-yuksekogretim-kurumlari-sinavi-ek-yerlestirme-sonuclari-sonunda-aciklandi.jpg

Kayıt İşlemleri İçin Son Tarih 30 Eylül

Bir programa kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların kayıt işlemleri 26-30 Eylül tarihleri ​​arasında, elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül tarihleri ​​arasında tamamlanabilir. Adayların başvuruda bulundukları yükseköğretim programının üniversitesine başvurmaları gerekmektedir. Elektronik ortamda kayıt yaptıran adayların, üniversitelerinin belirttiği son tarihe kadar ve gerekli evraklara göre hareket etmeleri gerekmektedir.

Kotaların Tam Tamına %99’u Dolu

YÖK, 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Sonuçları açıklayacak olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin Baraj Puanı uygulamasının durdurulmasının ardından yükseköğretim kurumları kontenjanlarının %99'unu doldurduğu duyuruda net bir şekilde vurgulandı.

Boş Kontenjan Sayısı Açıklandı

Yükseköğretim kurumlarındaki açık sayısı ile ilgili şu bilgiler verildi. "İlk ve sonraki yerleştirmelerde yükseköğretime erişim büyük başarı sağladı. Yükseköğretim kurumlarındaki açık sayısı ilk önce 96 bin olarak kaydedilmişti. Fakat ek yerleştirme sonucunda 19 bin 358 olarak güncellenmiştir. Yerleşen tüm değerli adaylarımız için en içten tebriklerimizi ve en iyi dileklerimizi sunuyoruz" denildi.

Bu haber toplam 221 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.