Sonunda Belli Oldu! Karşınızda Ekim Ayı Aile Destek Paketi Yardım Tarihleri!

Sonunda Belli Oldu! Karşınızda Ekim Ayı Aile Destek Paketi Yardım Tarihleri!

Aile Destek Paketi ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yayınlandı. Ödemeler 850 ile 1.250 TL arasında değişecek.

Aile Destek Paketi ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yayınlandı. Ödemeler 850 ile 1.250 TL arasında değişecek. Ekim ayı ödemelerinin yapılacağı gün Aile Destek paketi dağıtıldı. Bir yıl boyunca düzenli olarak hesaplara aktarılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, müjdeli haberi paylaştı.

Ekim ayı yaklaştıkça ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Bakanlığın Aile Destek programı gündemde. Ağustos ayından başlayan yardım taksitleri tam bir yıl sürecek. Bu nedenle, Ekim taksitlerinin ne zaman yatırılacağını bilmek merak ettiriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, canlı yayında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Asgari Ücretli ve İhtiyaç Sahipleri Faydalanacak

Hükümet, küresel ekonomik kriz sonucunda Aile Destek paketi kapsamında ihtiyacı olan herkese destek vereceğini açıkladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada yardımın parametrelerinin değiştiğini açıkladı. Emekliler ve asgari ücretli kişiler de Aile Desteği programı kapsamında destek alacak. Ödemeler tam bir yıl için yapılacaktır. Dünkü son dakika açıklamasında yardım miktarının artırıldığı bildirildi.

sonunda-belli-oldu-karsinizda-ekim-ayi-aile-destek-paketi-yardim-tarihleri.jpg

850 TL ila 1250 TL Arasında Olacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sabah katıldığı canlı yayında Aile Destek programı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aile Bakanı Yanık'a göre, daha önce 450 ile 600 TL arasında değişen Aile Yardımı yardımı artırıldı ve ödeme şimdi 850 ile 1250 TL arasında olacak. Yardım miktarı, gelirlerine ve gereksinimlerine göre insanların hesaplarına yatırılacak.

Ödeme Tarihleri Açıklandı

Merakla beklenen Aile Destek programı ödemelerinin tarihleri ​​de açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aile yardımı ödemelerinin Ekim ayının ikinci haftasından itibaren hesaplara girmeye başlayacağını duyurdu. Kimlik numarasının son hanesine göre vatandaşlar tarafından verilen IBAN numaralarına ödeme yapılacaktır. Vatandaşlar, başvurularında IBAN numarası vermedikleri takdirde Aile Destek Paketi yardım ödemelerini PTT üzerinden alabilecekler.

Bu haber toplam 231 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.