Şükrü Özyıldız'ın Mahkemesi Sonunda Bitti! 3 Yıl Sonda Davayı Kazandı

Şükrü Özyıldız'ın Mahkemesi Sonunda Bitti! 3 Yıl Sonda Davayı Kazandı

Şu sıralar Demet Özdemir ile rol aldığı Netflix filmi Aşk Taktikleri ile gündemde olan yakışıklı oyuncu 2016 yılında rol aldığı Kış Güneşi dizisinden hakkını tam olarak alamamıştı.

Şu sıralar Demet Özdemir ile rol aldığı Netflix filmi Aşk Taktikleri ile gündemde olan yakışıklı oyuncu 2016 yılında rol aldığı Kış Güneşi dizisinden hakkını tam olarak alamamıştı. Kış Güneşi dizisinin yurtdışı gelirinden payını almadığı için dava açan genç oyuncuya yapımcı şirket tarafından para ödenmesine karar verildi.

Yurtdışı Ayağındaki Hakkı İçin Dava Açmıştı

Başrolünde Aslı Enver ve Şükrü Özyıldız'ın yer aldığı Kış Güneşi dizisi kısa bir ekran macerası ile final yapmıştı. Türkiye’de biten dizi bundan sonra yurtdışına açılmıştı. Yapımcı şirket ile oyuncu Şükrü Özyıldız arasında yurtdışındaki gelirlerden dolayı sorun çıkmıştı. Genç oyuncu 2016 yılında yer aldığı projedeki hakkı için davasını ertelemeden açmıştı. 3 yıl sonra davası sonuçlanan Şükrü Özyıldız'a yapım şirketi en yüksek faiz oranından 4 bin 517 dolar ödeme yapılmasına karar verildi.

Endemol Medya'ya daha önceden dava açan oyuncu bu davadan 70 bin TL ödeme almaya hak kazanmıştı. Bu miktarın az olduğunu belirten oyuncu tekrar bir dava açarak 40 bin TL ücret talebinde bulunmuştu. Bu durumdan sonra sonuçlanan davada Şükrü Özyıldız'a Endemol Medya 4 bin 517 dolar kadar ücret ödemesi kararı çıktı. Kış Güneşi dizisi yurtdışında yayınlandığı dönemde 3 milyon 584 bin TL kazanç elde ettiği bilirkişi tarafından belirlendi. Oyuncunun hakkının ise 60 bin 808 TL olduğu incelemeler sonucunda ortaya çıktı.

Yeni Filmi Aşk Taktikleri Gündemde

En son Aşk Taktikleri filminde Demet Özdemir ile rol alan Şükrü Özyıldız'ın şu sıralar gündemde olduğu görülüyor. Netflix platformunda yayınlanan filmde ikilinin performansı izleyenler tarafından oldukça beğenildi. Aşk Taktikleri filminin ikincisinin de çekileceği yapım şirketi tarafından geçen günlerde açıklanmıştı. Birçok dizi ve sinema projelerinde yer alan Şükrü Özyıldız son dönemin en beğenilen oyuncuları arasındadır.

Show TV ekranlarında 2016 yılında yayınlanan Kış Güneşi dizisi kısa süren oyuncunun sonrasında hakkını aramak için mahkemeye başvurması ve haklı bulunduğunun ortaya çıkması oyuncu için moral oldu. Rol aldığı projeden hakkını almak için uğraşan oyuncunun sonunda Endemol Medya'dan 4 bin 517 dolar almaya hak kazandığı karar olarak açıklandı.

Bu haber toplam 393 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.