Tarım ve Kredi kooperatifleri indirimleri marketlere yayıldı

Tarım ve Kredi kooperatifleri indirimleri marketlere yayıldı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla birçok markette ürün fiyatları düşmeye başladı. Tarım ve Kredi kooperatiflerinde yaklaşık 30 üründe indirime gidildiği belirtilirken ürünlerin fiyatlarında %30 - %40 aralığında düşüş olduğu görüldü.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla birçok markette ürün fiyatları düşmeye başladı. Tarım ve Kredi kooperatiflerinde yaklaşık 30 üründe indirime gidildiği belirtilirken ürünlerin fiyatlarında %30 - %40 aralığında düşüş olduğu görüldü. Birçok markette stokların hızlı bir şekilde tükendiği görülürken yeni stokların raflardaki yerini alması içinde talimat verildiği belirtildi.

Tarım ve Kredi Kooperatiflerinde meydana gelen indirimler aynı zamanda diğer zincir marketleri de yakından ilgilendiriyor. Birçok zincir market piyasa fiyatının üstünde satış yapmasından dolayı ürünlerde satış azalmasının olduğunu gözlemledi. Bu alanda indirimlerin yapılacağı açıklanırken zincir marketlerinde yaklaşık 30 üründe birden indirime gidileceği haberleri her geçen gün yayılıyor.

tarim-ve-kredi-kooperatifleri-indirimleri-marketlere-yayildi.jpg

Zincir marketlerde indirim beklentisi

Tarım ve kredi Kooperatiflerinin indirime gitmesinin ardından piyasadaki payı yüksek olan zincir marketlerinde rekabeti yakalamak adına indirime gideceği açıklandı. Belirli gıda ürünlerinde indirime gidecek olan zincir marketlerdeki fiyatların rekabet edilebilir olması için Tarım ve Kredi Kooperatiflerindeki fiyatlarla eş değer olması bekleniyor. Bu durumun gerçekleşmesi halinde ise yaklaşık %30’luk indirimleri raflarda görmek mümkün olacak.

Et ürünlerinde de indirime giden Tarım ve Kredi Kooperatifleri marketleri bu alanda birçok vatandaş tarafından tercih ediliyor. Kâr amacı gütmeden satış yapacak olan Tarım ve Kredi Kooperatifleri kendi ürünlerinden %30 civarında indirime gitti. Bu durum aynı zamanda enflasyon açısından da olumlu bir havanın gözlemleneceğine işaret ediyor.

Birçok üründe indirim beklentisinin bulunduğu zincir marketler için yeni fiyatların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Yaklaşık 30 üründe indirime gidilmesi beklenen ürünler için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Başta gıda ürünleri olmak üzere sıklıkla tüketilen yaklaşık 30 ürün için indirim açıklamasının önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Bu haber toplam 110 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.