Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Müjdeyi Verdi!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi Müjdeyi Verdi!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, takvimi alt üst eden bir açıklama yaptı. Bu daha önce hiç olmadığı için çiftçi hem şaşırmış hem de çok sevinmiş bir durumda.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, takvimi alt üst eden bir açıklama yaptı. Bu daha önce hiç olmadığı için çiftçi hem şaşırmış hem de çok sevinmiş bir durumda. Açıklamaya göre, 2023 yılında toprak mahsulü yetiştiricilerine verilmesi planlanan tarımsal destekleme ödemeleri artırıldı. Yıl bitmeden ödemeler yapılacak, tarla şenlenecek, çiftçi mutlu olacak.

TC Kimlik Numarası ile Kontrol Mümkün

Devlet, çeşitli tarımsal girdiler için tarımsal destek ödemesi yapan toprak mahsulü çiftçilerine bir kez daha yepyeni bir destek sağladı. Erken ödemelerle ilgili yardım yolda. Tarih 2023 değil 2022 olacak. Toprak mahsulü yetiştiricileri bu yıl müjdeli haberi aldı. Tarımsal destek için bir kez daha fon alacaklar. Ek olarak, bu yardımı belirli bir sırayla alacaklardır. Bir rapora göre, bu destek ödemesi, daha önce tarımsal girdiler için yapılan destek ödemelerinde olduğu gibi, TC kimlik numarasının son hanesine göre hesaplara gönderilecek.

tarim-ve-orman-bakani-vahit-kirisci-mujdeyi-verdi.webp

Paranın hesabınıza geçip geçmediğini görmek için TC Kimlik numaranızın son rakamına göre kontrol edebilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, böyle güzel haberleri bakanlıktan değil kişisel sosyal medya hesabından paylaşmayı çok severken, bu paylaşımı sosyal medya hesabından paylaşarak tarım işçisini böyle mutlu etti. Çiftçilere 2023'te yapılması planlanan destek ödemelerinin şimdi yapılacağını duyurması herkesi sevindirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, bu yıl yaptığı açıklamalarla toprak mahsulleri yetiştiricileri için girdi fiyatlarını önemli ölçüde düşürüldüğünü söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı, toprak mahsulü yetiştiricilerinin krizi en az zararla atlatmasına yardımcı olmak için bu yıl bir mücadele verdi. En büyük zorluklardan biri, arazilerin boş kalmasını sağlamaktı. Örneğin, 2023'ün üçüncü ayında gıda, benzin, gübre gibi erzak sağlanması yerine bu yıl ödemeye başlanması kararlaştırıldı. Bu son taksitlerle bu yıl için tarımsal destekleme ödemelerindeki artış önemli ölçüde arttı.

Bu haber toplam 313 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.