TC Kimlik Numarasının Sonu Bu Rakamlar Olanlar Dikkat Etsin! Destek Ödemeleri Başladı!

TC Kimlik Numarasının Sonu Bu Rakamlar Olanlar Dikkat Etsin! Destek Ödemeleri Başladı!

Sizin adınıza yardım olup olmadığını kontrol etmek için hemen giriş yapın. Hesabınıza binlerce lira yatırılmış olabilir. TC Kimlik numarasının sonuna göre ne kadar devlet yardımı sağlanacağı belirlenecektir.

Sizin adınıza yardım olup olmadığını kontrol etmek için hemen giriş yapın. Hesabınıza binlerce lira yatırılmış olabilir. TC Kimlik numarasının sonuna göre ne kadar devlet yardımı sağlanacağı belirlenecektir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak yardımlar için şartlar belirlendi. E-Devlet başvuruları almaya başladı. TC kimlik numarası 2,4,6,8 veya 0 olanlar, başvuru olanaklarını değerlendirmek için şifreleri ile anında giriş yapabilirler. Başvuru sahiplerinin IBAN numarası yoksa PTT her ay onlar adına 450-600 TL nakit destek yatıracaktır.

Destek ödemelerinizin durumunu e-Devlet ile hemen kontrol edin. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım ödemelerine devam etmektedir. Bakanlıktan bugün yapılan açıklamada, başvuran milyonlarca kişi kimlik numaralarının son hanesine göre sosyal yardım alacak. T.C. Kimlik numarasının son hanesine denk gelen e-devlet şifresi ile giriş yapanlar sosyal yardım başvurusu yapabilecekler. Başvurusu onaylanan vatandaşların ödemeleri IBAN veya PTT hesaplarına gönderilecektir. Ödemeler için başvuru şartları da Aile Bakanlığı tarafından tek tek belirlendi.

tc-kimlik-numarasinin-sonu-bu-rakamlar-olanlar-dikkat-etsin-destek-odemeleri-basladi.jpg

Aile Bakanlığı Direkt Olarak Hesaplara Ödeme Yapıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuru yapanlara kimlik numaralarının son hanesine göre aylık ödeme yapıyor. Bakanlık daha önce ödemeleri Aile Destek paketi olarak tanımlamıştı. Maddi açıdan geçimini sağlayamayan ve hayatını sürdürmekte zorlanan herkes Bakanlığa başvuruda bulunarak bu ödemeyi alabilir. Kişilerin gelirlerine göre aylık ödemeler 450 ile 600 TL arasında değişiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ekim ayı başvurularının şimdiden başladığını açıkladı.

Ödemeler PTT Üzerinden de Yapılmaktadır

Aile Bakanlığı, PTT veya IBAN numarası ile aile destek paketi ödemeleri sunmaktadır. Başvuru sırasında tercih ettiğiniz ödeme yöntemini belirtebilirsiniz. Hesaplara yıllık havale tutarı 7.000 ile 5.200 TL arasında, aylık ödemeler ise 450 ile 600 TL arasında değişiyor.

Bu haber toplam 147 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.