TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman? 2022 TOKİ Konut Belirleme Kurası!

TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman? 2022 TOKİ Konut Belirleme Kurası!

TOKİ sosyal konut girişimi kapsamında ülke çapında konut, arsa ve istihdam olanakları için başvurular kabul edilecektir. 250.000 sosyal konut başvurusuna yoğun ilgi var.

TOKİ sosyal konut girişimi kapsamında ülke çapında konut, arsa ve istihdam olanakları için başvurular kabul edilecektir. 250.000 sosyal konut başvurusuna yoğun ilgi var. Başvurular internet üzerinden veya banka aracılığıyla yapılır. TOKİ çekilişini bekleyenler heyecanlanıyor. Başvurular 31 Ekim 2022'ye kadar yapılabilecek. Çekiliş tarihi başvurulardan sonra belirlenecek.

TOKİ Kura Çekimi Ne Zaman Olacak?

TOKİ sosyal konut projesinin 2022 çekiliş tarihi henüz belirlenmedi. Başvuru süresi sona erdikten sonra çekiliş tarihinin netleşmesi bekleniyor. Bu yıl başvuru sahipleri, konut türünden bağımsız olarak başvuruda bulunuyor. Daha sonra yapılacak konut tespit çekilişi 2+1 ve 3+1 konut çeşitlerini belirleyecek. Başvuruların toplanacağı konutların ihalesinin ardından şerefiye satış fiyatları belirlenecek ve kazananların belirlenebilmesi için "Hak Sahibi Tespiti" çekilişi yapılacak. Çekilişin yapılacağı yer ve saat, satışa sunulan konutlar için kura çekilmesi halinde İdare'nin internet sitesinde duyurulacaktır.

toki-kura-cekimi-ne-zaman-2022-toki-konut-belirleme-kurasi.webp

TOKİ Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dar ve orta gelirlilere ev sahibi olma şansı veren TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını açıklar açıklamaz başvurular başladı. 14 Eylül 2022 Çarşamba günü, proje için başvurular 31 Ekim 2022 tarihine kadar kabul edilecek. Projeye ilk günden itibaren milyonlarca başvuru alındı. E-Devlet başvuruları için son tarih 28 Ekim 2022'dir. Başvurular, konut türü (2+1 veya 3+1) fark etmeksizin proje bazında kabul edilecektir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayın programında TOKİ başvuru sonuçlarının zamanlaması hakkında bilgi verdi.

Bakan Kurum'a göre, kademeli kura çekimi Kasım 2022'de başlayacak ve Mart 2023'te tam olarak sonuçlanacak. Öte yandan, ATM'ler ödeme yapmak için de kullanılabilir. Katılımcının çekilişi kazanmaması durumunda yatırdığı 500 TL'lik tutar, çekiliş süreci tamamlandıktan sonra belirlenen IBAN adresine iade edilecektir.

Bu haber toplam 236 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.