TOKİ’den Yeni Konut Projesi!

TOKİ’den Yeni Konut Projesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ülkenin dört bir yanında düşük ve orta gelirliler için uygun maliyetli konut inşaatına devam ediyor. Eskişehirlilerin beklediği TOKİ haberi geldi. TOKİ, yeni konutlar için ihale tarihini açıkladı…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni duyuru yayınladı. Ülkenin dört bir yanında milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2022 yılında da toplu konut projelerine yenilerini ekleyen TOKİ resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile Eskişehirlileri sevindirdi.

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, uzun bir süredir Eskişehir’de TOKİ konutlarına yönelik gelişmeler bekliyordu. TOKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada Eskişehirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için yeni projenin detayları paylaşıldı. Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde 1048 yeni konut inşası için geri sayım başladı ve ihale tarihleri açıklandı.

TOKİ Eskişehir Konutları İhale Duyurusu

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde 1048 yeni konutu kapsayan TOKİ 4. Etap konut projesi, 2022 yılında hayata geçecek. TOKİ’nin resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, bu etap içinde hem konut hem de ticaret merkezi inşaatı için ihale yapılacağı belirtildi. Eskişehir’de TOKİ’den ev sahibi olmak isteyenlerin büyük ilgisini çeken gelişme karşısında sosyal medyada da pek çok yorum yapıldı.

Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca dar gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, Eskişehir'in Odunpazarı ilçesine tam 1048 yeni konut inşa edeceğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Eskişehir projesinin ihalesinin 10 Mat 2022 tarihinde saat 14:00'te TOKİ yetkilileri tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

TOKİ Başvuruları Ne Zaman?

Vatandaşların yakından takip ettiği TOKİ duyurularına bir yenisi daha eklendi. TOKİ resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada “Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 4. Etap 1048 Konut 1'er Cami ve Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi 3 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.” ifadeleri yer aldı. Bu ihale sürecinin tamamlanmasından sonra hak sahipleri için kura çekilişi yapılacağı ve vatandaşların yeni evlerine kavuşacakları öğrenildi.

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.