Ucuz Evden Sonra Ucuz Araç Fırsatı! Taksitli Araç Satışı Müjdesi Geldi!

Ucuz Evden Sonra Ucuz Araç Fırsatı! Taksitli Araç Satışı Müjdesi Geldi!

Devlet ucuz ev ve arsa sattıktan sonra ucuz araba satmaya hazırlanıyor. Araç sahibi olmak isteyenler taksitle araç satın alınabileceği müjdesini aldı. Geçen ay devlet, uygun fiyatlı konut inşa etmek için TOKİ programını başlattı.

Devlet ucuz ev ve arsa sattıktan sonra ucuz araba satmaya hazırlanıyor. Araç sahibi olmak isteyenler taksitle araç satın alınabileceği müjdesini aldı. Geçen ay devlet, uygun fiyatlı konut inşa etmek için TOKİ programını başlattı. Milyonlarca kişi, uygun fiyatlı evlere, işletmelere ve arazilere sahip olarak projeden faydalanacak. Devlet, otomotiv endüstrisindeki muazzam fiyat artışının bir sonucu olarak, yine de ucuz araç satmayan bireyler için hazırlanıyor. Edinilen bilgilere göre AK Parti, bu Kampanya'nın seçimle ilgili faaliyetlerine seçmenleri de dahil edecek. Ucuz araç satışları da taksitli olacak. Ucuz otomobillerin satın alınmasıyla ilgili ilgi çekici bilgileri bir araya getirdik.

28 Ekim'de tüm partilerin seçim beyannamelerinde açıklama yapması beklenirken AK Parti bir hamle daha yaptı. AK Parti, seçim öncesi yeni araç almak isteyenler için yeni bir düzenleme oluşturmaya hazırlanıyor. Yeni kampanya ile bireyler ucuz ev ve arsa satışının ardından düşük taksitli otomobil alabilecekler. Haberimizin geri kalanı, ucuz otomobil satışları hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri içerir.

ucuz-evden-sonra-ucuz-arac-firsati-taksitli-arac-satisi-mujdesi-geldi.webp

ÖTV Düzenlemesi

Bir araba satın almak isteyen birçok insan için bu iyi bir haber olarak görülüyor. 28 Ekim itibariyle devlet yeni bir ÖTV yönetmeliği çıkaracak. Düzenleme sonucunda vergi matrahı düşürülecek. Bu yasadan sonra 400.000 TL'ye satılan araç sayısının azalacağı tahmin ediliyor. AK Parti hükümetinin seçim öncesi yeni stratejisi olduğu düşünülen ucuz araç satışlarına ilişkin son bilgilere göre vergi matrahındaki otomobil indirimleri şu şekilde olacak;

120.000 TL'nin altındaki otomobiller için ÖTV tabanı %45'tir.

Maliyeti 120 ile 150 bin Türk Lirası arasında olan otomobiller için vergi matrahı %50 olarak belirlendi.

Maliyeti 150 ile 175 bin Türk Lirası arasında olan otomobiller için vergi matrahı oranı %60'tır.

Değeri 175 bin ile 200 bin TL arasında olan otomobillerin %70'i ÖTV bazında karşılanıyor.

ÖTV tabanı 200 bin TL'nin üzerinde olan otomobillerde fiyatlandırmaya göre %80'lik artış yapılıyor.

Bu haber toplam 252 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.