Vatandaş Resmen Bunu Bekliyordu! Sonunda Meclis Onayından Geçti! Borçlar Tamamen Silinecek!

Vatandaş Resmen Bunu Bekliyordu! Sonunda Meclis Onayından Geçti! Borçlar Tamamen Silinecek!

Borçlar resmen temizlenecek! Milyonlarca kişinin beklediği ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba kanun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilerek meclisten geçti.

Borçlar resmen temizlenecek! Milyonlarca kişinin beklediği ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba kanun, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilerek meclisten geçti. Bagaj kanununda maske takmayanlara kredi faizi ve cezaların silinmesi de yer alıyor. Detaylar haberin devamında...

Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Gelir Vergisi Kanunu'na bağlı olarak Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilerek meclisten geçti. Kanun teklifine göre, gelir vergisinden muafiyet kapsamında çalışılan günlerin bir günlük yemek ücretinin 51 lirayı geçmeyen kısmı, işverenler işyerinde veya müştemilatlarda. Ödemenin belirlenen tutarı aşması durumunda, fazlalık olan miktar doğrultusunda sağlanan diğer menfaatler ücret olarak vergilendirilecektir. Yurtdışında teknik işleri, onarım, inşaat ve tesisat işlerinde çalışan hizmet grubu meslek mensuplarına, işverenin yurtdışında yaptığı eylemler karşılığında yurt dışı kazançları dolayısıyla ödenen maaşları gelir vergisinden muaf olacaktır.

vatandas-resmen-bunu-bekliyordu-sonunda-meclis-onayindan-gecti-borclar-tamamen-silinecek.jpg

KYK Faizleri Tamamen Silinecek

Son bilgilere göre, öğrenim kurumundan mezun olanlar veya herhangi bir nedenle öğrenim kurumundan çıkarılanlar, borçlarını 2 yıl sonra başlamak üzere kredi alır almaz aylık periyotlarla ödeyecekler.

Borçlu borcunu ertelemek istediği zaman, borçlunun çalışmadığının SGK tarafından teyit edilmesi durumunda kredi borcu ilk yıl herhangi bir ilave yapılmaksızın, her yıl için belirlenen tutara yüzde 10 eklenip hesaplanır. . Ancak o yıl içerisindeki TÜFE'nin yüzde 10'un altında seyretmesi durumunda TÜFE uygulanacaktır. Üç kereye kadar erteleme yapılabilir. Ödemenin askerlik görevine denk gelmesi durumunda, borçlunun talebi doğrultusunda kredi borcu herhangi bir ilave yapılmadan askerlik görev süresinin sonuna kadar ertelenir. Mali veya hukuki sebeplerle fayda sağlamayan ve yılı bütçe kanunlarında belirtilen tutarı geçmeyen kredi borçları iptal olur.

Bu haber toplam 259 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.