Yalnızca 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları ilgilendiren haber paylaşıldı! Maaşlara zam gelecek

Yalnızca 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları ilgilendiren haber paylaşıldı! Maaşlara zam gelecek

EYT’ye yönelik çalışmalar halen daha sürerken; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları mutlu edecek bir gelişmenin duyurusunu paylaştı!

EYT’ye yönelik çalışmalar halen daha sürerken; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları mutlu edecek bir gelişmenin duyurusunu paylaştı! 2000 yılından sonra Bağ-Kur ve SSK emeklisi olan kişilere 1.200 TL’ye varan intibak artışı ile ilgili onay kararı verildi mi? Milyonlarca vatandaş EYT’yi beklerken 2000 yılı sonrası emekli vatandaşlar için de müjdeli haber verildi. İntibak zam yasasının getirilmesinden bir süre sonra emekliler hangi oranda zam alacaklarını internette detaylı bir şekilde araştırmaya başladı.

SSK ve Bağ-Kur sigorta kollarının herhangi birinden emekli olmuş olan vatandaşların maaşlarına 550 TL ile 1.200 TL arasında artışların yapılmasına onay verildi. İntibak ödemelerinin hangi tarihler arasında yatırılacağı ise konuyu yakından takip eden birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Yapılan açıklamalar doğrultusunda intibak zammına onay verdiğini açıklayan bakanlık 1.200 TL’ye varan artışlar için yeni bir teklif verdiklerini dile getirdi. Bayram ikramiyelerinin hemen ardından bayram ikramiyesi ve resmi intibak gibi hesaplarda yerini almış olacak. Yakın zaman içerisinde her şey sonuca bağlanmış olacak.

yalnizca-2000-yilindan-sonra-emekli-olan-vatandaslari-ilgilendiren-haber-paylasildi-maaslara-zam-gelecek.jpg

BAĞKUR ve SSK emeklisine intibak müjdesi!

İntibak zammının yasa haline getirildiği vatandaşlara açıklandı. 2022 senesi içerisinde intibak zammı devreye girecek olan en düşük emekli maaşı 1500 TL olduktan sonra tüm vatandaşlar ödemelerin ne zaman devreye gireceğini merak ederek, detaylı bir şekilde araştırmaya başladı. Son zamanlar doğrultusunda birçok emekli vatandaş intibak yasasına yönelik yaşanan gelişmeleri bir hayli yakından takip ediyordu. Gelen yasa ile beraber herkese zam yapılacak. Böylelikle vatandaşlara bir nebze de olsun destek sağlayacak.

Bu haber toplam 227 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.