Yapı Kredi Bankasından İhtiyaç Kredisi İmkanı! 3 Aya Kadar Erteleme İmkanı

Yapı Kredi Bankasından İhtiyaç Kredisi İmkanı! 3 Aya Kadar Erteleme İmkanı

Özel bankalar arasında halkın ihtiyaçlarına yönelik hareket etmeye özen gösteren Yapı Kredi bankasından sevindirici kredi haberi geldi.

Özel bankalar arasında halkın ihtiyaçlarına yönelik hareket etmeye özen gösteren Yapı Kredi bankasından sevindirici kredi haberi geldi. İhtiyaç kredisi çeken kişilerin çektikleri krediyi 3 ay ertelemeli ödeme seçenekleri vatandaşların yüzünü güldürdü. Sadece kimlik numarası istenen kredi için başvuruların kolaylıkla yapılması da ihtiyaç sahiplerini sevindirdi.

Kampanyadan Nasıl Yararlanılabilir?

Yapı Kredi bankasının sunduğu 3 ay erteleme imkanı bulunan kredinin başvuru şartları da oldukça kolay bir şekilde tamamlanır. Yapı Kredi şubelerinden, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılabilme imkânının bulunduğu ifade edildi. Banka tarafından başvurusu incelenen müşterilerin önceden belirlenmiş tutarlarda kredi tutarları var ise bu tutar üzerinden kredi çekme hakkı saklı tutulur. Yapı Kredi bankasının sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi imkânı son zamanlarda geçim sıkıntısı çeken birçok vatandaş için önemli bir gelişme olmuştur.

Müşterilerin kendi internet bankacılığı ya da mobil üzerinden yaptıkları başvurularda 3 ay ertelemeli kredi seçeneğinin tıklanması gerekir. Aksi takdirde erteleme imkânı bulunan ihtiyaç kredisi tutarlarından faydalanma şansı bulunmaz. Ertelenen aylarda ödenmesi gereken faiz oranlarının ilk ödeme zamanında müşterilerden talep edileceği de banka tarafından açıklanmıştır. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen Yapı Kredi bankası müşterilerinin başvuru yaptıktan sonra kredinin sonucu kendilerine bildirilir.

3 Aya Kadar Erteleme İmkânı Yapı Kredide

Yapı Kredi Bankasının sunduğu erteleme özellikli kredi çekme imkânında en çok erteleme 90 gün olarak belirtilmiştir. Çekilen kredinin en fazla 3 yıl yani 36 içinde ödenecek şekilde borçlanması yapılır. Borçlanma yapıldıktan sonra ilk ödeme günü en fazla 120 gün ileriye atılmış bir tarih olarak belirlenir. Bu açıdan çekilen kredi tutarı ve ödenmesi gereken faizin taksitlerde ödeme başlangıcından itibaren ilk taksit tutarına ilave edildiği ifade edilmiştir.

Yapı Kredi bankasının sunmuş olduğu öteleme imkânlı kredi seçeneğine başvuruda bulunan müşterilerin şayet olumsuz ya da istenen tutarlardan az miktarda kredi çıkması ihtimali hep saklıdır. Yapı Kredi bankasının değerlendirmesinden sonra verilmesi planlanan kredinin acil nakit para ihtiyaçlarında vatandaşların taleplerine göre kısa sürede sonuçlandığı bilinir. Bu kapsamda Yapı Kredi bankasının kısa sürede başvuru yapanlara geri dönüş sağladığı açıklanmıştır.

Bu haber toplam 363 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.