Yıkıldığı İddia Edilen Kız Kulesi İle İlgili Açıklama Geldi!

Yıkıldığı İddia Edilen Kız Kulesi İle İlgili Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz yıl içerisinden bu yıla kadar restorasyonda olan Kız Kulesi’nin yıkılmış olduğuna yönelik iddialar sosyal medyanın gündeminde yer alıyordu.

Geçtiğimiz yıl içerisinden bu yıla kadar restorasyonda olan Kız Kulesi’nin yıkılmış olduğuna yönelik iddialar sosyal medyanın gündeminde yer alıyordu. Kız Kulesi’nin yıkıldığına yönelik iddialarının hemen ardından gözler konu ile ilgili yapılacak olan açıklamaya çevrilmişti. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden Kız Kulesi’nin yıkılmış olduğuna yönelik tüm iddialara yanıt geldi. Kız Kulesi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı doğrultusundan yürütülmüş olan restorasyon çalışmaları halen daha devam ediyor.

Kız Kulesi Yıkıldı Mı?

İstanbul’un en önemli simgelerinden birisi olan Kız Kulesi’nin yıkıldığına yönelik aktarılan iddialar sosyal medyanın gündemine oturmuş durumda. Konu ile ilgili tepkiler adeta çığ gibi büyümüştü. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2021 yılının Eylül ayı içerisinden bu tarihe kadar Kız Kulesi’ndeki restorasyon çalışmalarına halen daha devam ediyor. Restorasyon çalışmaları halen daha devam edilen Kız Kulesi’nin paylaşılmış olan son görüntüleri büyük tepkilere sebep oldu. Çekilmiş olan bir video doğrultusunda Kız Kulesi’nin hemen arkasından geçiş sağlayan bir geminin restorasyonu çalışmalarına devam eden yapının içerisinden görünmesi Kız Kulesi’nin yıkılmış olduğuna yönelik iddiaları beraberinde getirdi.

yikildigi-iddia-edilen-kiz-kulesi-ile-ilgili-aciklama-geldi.jpg

Kız Kulesi’nin Yıkıldığına Dair İddialara Yanıt

Sosyal medyayı adeta ikiye bölmüş olan görüntülerin hemen ardından Kız Kulesi’nin yıkıldığına yönelik iddialar gündeme getirilirken sosyal medya üzerinde tepkilerin adeta bir çığ gibi büyüdüğü görüldü. Gelen tepkilerin hemen ardından Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden konuya yönelik açıklama geldi. Söz konusu olan açıklama doğrultusunda Kız Kulesi’nin yıkılmış olduğuna yönelik iddialar yalanlanırken çalışmaların ise 2022 yılının sonuna doğru biteceği aktarılanlar arasında.

Bu haber toplam 244 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.