EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-04-2021 21:04   Güncelleme : 02-04-2021 21:04

180 Aya Varan Vade Süreleri ile İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar Neler?

Ev yapmak isteyen ya da halihazırda inşaatlarını tamamlayarak kendi evlerine sahip olmak isteyenler için inşaat tamamlama kredisi sunuluyor. Çeşitli bankalar tarafından sunulan kredi kapsamında 180 aya varan vade süreleri ile kredi çekerek ev sahibi olabilirsiniz. Özellikle köye yerleşerek burada tarım ile uğraşmak isteyenlere yönelik sunulan bu destek sayesinde önemli bir katkı sağlanmış oluyor.

180 Aya Varan Vade Süreleri ile İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar Neler?

Sadece köye yerleşmek için değil, ilçe ya da şehir merkezlerinde de inşaat yapmak isteyenlerin yapılarının tamamlanmasını sağlamak amacıyla verilen inşaat tamamlama kredisi ile yapının tamamlanması mümkün hale geliyor. Ziraat Bankası ve Garanti BBVA gibi bankalar tarafından sunulan  kredi ile evinizi yapmak kolaylaşıyor.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi 180 aya kadar vade imkanı ile sunulmaktadır. Projesine başlanmış ancak maddi olarak projenin devam ettirilmediği durumlarda yapının tamamlanması için sunulan kredi türüdür. Kredi çekilecek olan yapının ise bireysel yani satışa yönelik değil, kişinin kendisinin kullanacağı bir konut olması gerekiyor. Bunun yanında yapım sürecinin de yüzde 70 seviyesine gelmiş olması aranan diğer şartlar arasında bulunuyor. Krediye konu olan yapıya ipotek tesis edilerek kredi sağlandığı için krediyi kullananlar borçlarını kapatmadan konutu satamayacaklardır. Yüzde 1,37 faiz oranlarından başlayan oranlar ile kredi çekilebiliyor.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Garanti Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?

Garanti BBVA’nın anlaşmalı olduğu firmaların proje ya da inşaat aşamasındaki konutları arasında bulunan projelere yönelik sunulan kredi yapının tamamlanmasına olanak tanıyor. Ancak bu kredi inşaatı tamamlamak için değil, banka ile anlaşmalı olan yapı şirketlerinin satışa çıkaracağı projelerin satışına yönelik sağlanıyor. Bu bakımdan anlaşmalı firmalardan henüz yapı tamamlanmadan indirimli konut satın almak isteyenler için kredi tahsis edilmiş oluyor. 240 aya varan vade süresi ile sunulan kredi bu sayede daha uygun fiyatlar ile sıfır konut almak isteyenlere hitap ediyor. Vade oranı olarak aylara göre değişmeyen, sabit faizden sunulan kredi yüzde 1,85 oranı ile müşterilere en fazla 240 ay olacak şekilde tahsis ediliyor ve konut üzerine ipotek uygulanıyor.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ