MAGAZİN
Giriş Tarihi : 13-04-2021 12:07   Güncelleme : 13-04-2021 12:07

Adliyeye Sevk Edilen Mustafa Üstündağ Serbest Bırakıldı

Ünlü dizi ve film oyuncusu Mustafa Üstündağ, geçen gün Bodrum’da karıştığı kavga sonucunda adliyeye sevk edilmişti. BOTAV Rally Bodrum yarışmasının ödül töreninde çıkan kavgada yer alan Üstündağ, şikayet üzerine gözaltına alınmış ve buradan da adliyeye sevki yapılmıştı. Adliyede görülen duruşma kapsamında Üstündağ serbest bırakıldı.

Adliyeye Sevk Edilen Mustafa Üstündağ Serbest Bırakıldı

Muğla’nın ünlü tatil beldesi Bodrum’da düzenlenen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Ralli Kupası töreninde önceki gün kavga çıkmıştı. Kavgaya karıştıkları gerekçesi ile gözaltına alınarak adliyeye sevk edilmiş 6 şüphelinin içinde ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ da bulunuyordu. Kavga sonucunda bir kişi bacağından yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

Adliyeye Sevk Edildikten Sonra Serbest Bırakıldı

Adliyeye sevk edilen Mustafa Üstündağ tutuklanma talebi ile yargılandı. Savcı tarafından dile getirilen talep kapsamında ünlü oyuncunun yanında H.G. isimli şahsı yaraladığı öne sürülen H.K. isimli kişinin de tutuklanması talep edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından görülen dava kapsamında aralarında Üstündağ’ın da yer aldığı 5 şüpheli adli kontrol şartı ile tutuksuz yargılandılar. Adliye çıkışı sonrasında ağabeyine ve kendisini bekleyen arkadaşlarına sarılarak sevinç gösteren Üstündağ gazetecilere de açıklama yaptı. Üstündağ açıklamasında: “Bir yanlış anlama ve gerginlik oldu. Bu gerginliğin ardından olayların yaşanmasını bizler de istemezdik. Ancak oldu. Üzgünüz bu konuda. Fakat serbest bırakıldık ve bir yanlış anlaşılma oldu. Daha sonra basın açıklaması ile detayları aktaracağım. Adalet yerini bulmuş oldu,” dedi.

Yarışma Sonuçları Yüzünden Kavga Çıktı

Olaya konu olan kavga ise önceki gün yarışma sonuçlarının açıklanması sonrasında meydana geldi. Yarışmada Üstündağ’ın bir yakınına haksızlık yapıldığı öne sürüldü ve yarışmayı düzenleyenler ile sözlü tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken kavgaya da onlarca kişi katıldı. Üstündağ ve arkadaşlarının ise organizasyonda görev alan Atıl Atılgan ve bir kişiyi feci şekilde darp ettikleri öğrenildi. Aynı zamanda ödül töreninin yapılmış olduğu alanın otoparkında bir otomobile de silahlı saldırı yapılmış ve bunun sonucunda da bir kişi yaralanmıştı. Bu olayla ilgili olarak da Üstündağ ve arkadaşları suçlanarak göz altına alınmışlardı. Hastaneye kaldırılan kişinin ise hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.