EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-04-2021 12:03   Güncelleme : 06-04-2021 12:03

Akbank WinWin Hesabı Resmen Duyurdu! Mevduat Hesabında Yüzde 18 Faiz Getirisi Fırsatı!

Akbank müşterilerine yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Yeni WinWin hesap ek faiz fırsatı sunacak. WinWin hesap sahibi olan Akbank müşterileri yaptıkları harcamalardan mevcut mevduat faizlerini yükseltecekler.

Akbank WinWin Hesabı Resmen Duyurdu! Mevduat Hesabında Yüzde 18 Faiz Getirisi Fırsatı!

Akbank yeni bir hesap modeli ile faiz kazancını yükseltme imkanı sunuyor. Yeni WinWin hesap sahibi olan kişiler, ödemelerinden ve harcamalarından mevduat hesaplarının faiz kazanç oranını yükseltme imkanı bulacaklar. Akbank müşterilerinin WinWin hesabı mobil bankacılık üzerinden açabilecekleri açıklandı.

Bülent Oğuz WinWin Hesaptan Söz Etti

Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz “WinWin hesap sahibi olan müşteriler, birikim tutarları çok yüksek olmasa dahi, ilgili ay içinde ek ödeme işlemleri gerçekleştirmedikleri halde %16,50 gibi yüksek faiz oranı üzerinden birikim yapabiliyorlar. Diğer yandan bu oran hesaba günlük şekilde işlediğinden müşterilerimizin aylık kazancı artıyor.“ dedi.

WinWin Hesapta Faiz Nasıl Artıyor?

WinWin hesabındaki faiz oranını yükseltmek isteyen müşteriler ise ay boyunca vadesiz hesapları üzerinden yapacakları ödemler ile otomatik olarak faiz oranını yukarı çekecekler. Aynı zamanda Akbank banka kartından yapılan harcamaların tutarlarına göre WinWin hesap üzerinde faiz oranı yükseltilerek, birikim düzeyi arttırılacak.

Sonuç olarak müşterinin rutin bankacılık işlemleri, finansal işlemler bazında WinWin hesap üzerinde ek faize dönüşecek. Yapılan işlemler ise WinWin hesabının faiz oranının %18’e yükseltilebileceği açıklandı.

Burcu Civelek WinWin Hesaptan Söz Etti

Akbank Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “Akbank mobil ile müşterilerimize birçok yenilik sunarak, finansal hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Otomatik fatura talimatları ve düzenli ödemeler WnWin hesapta ek faiz kazancına dönüşecek.“ dedi.

WinWin Hesap Nasıl Açılacak?

Akbank WinWin hesabın Akbank Mobil’den açılabileceği belirtildi. Akbank müşterisi olanlar Akbank Mobil’e giriş sağladıktan sonra, müşteri paneli içinden “WinWin hesap açılışı“ sekmesine girerek, başvuru formunu dolduracaklar. Formu onay verilmesi ardından ise hesap oluşacak.

Hesaba sahip olan kişiler Akbank klasik mevduat hesapları üzerinden veya banka kartlarından harcama yaptıkları dönemlerde ise WinWin hesaplarının faiz oranının yükseldiğini görüntüleyecekler. Bu model kapsamında WinWin hesap içinde vadeli modelde birikim yapanlar %18 faiz getirisinden yaralanma imkanına sahip oluyorlar.