MAGAZİN
Giriş Tarihi : 21-04-2021 14:01   Güncelleme : 21-04-2021 14:01

Akıncı Dizisinde Şok Final Kararı Alındı! Dizi Tartışmaları da Beraberinde Getirdi

ATV ekranlarında izleyici ile buluşan ve Türkiye’nin ilk süper kahraman dizisi olarak lanse edilen Akıncı dizisi beklediği ilgiyi görmedi. İstenen reyting oranlarının elde edilmemesi üzerine ise dizide şok eden final kararı alındı. Buna göre dizi 3 bölüm sonra ekranlara veda edecek. Farklı konsepti ile dikkat çeken dizinin beklenen ilgiyi görmemesi üzerine ise dizinin oyuncuları yeni proje arayışlarına şimdiden girdiler bile.

Akıncı Dizisinde Şok Final Kararı Alındı! Dizi Tartışmaları da Beraberinde Getirdi

Öte yandan dizinin en son yayınlanan 16’ncı bölümünde ise Azerileri kızdıran bir sahne ekrana getirildi. Dizinin bir sahnesinde ekrana yansıyan haritada Azerbaycan topraklarının Ermenistan’a ait olarak gösterilmesi üzerine pek çok izleyici diziye yönelik sosyal medyadan eleştirilerde bulundu.

Azeri Toprakları Ermenistan’a Ait Gösterildi

Başrollerinde Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Tolga Tekin ve Yıldıray Şahinler'in bulunduğu, Akıncı ismindeki bir yerli süper kahramanın maceralarını konu edinen Akıncı dizisinde 20’nci bölümde final yapma kararı alındı. Son bölümlerinde pek çok oyuncunun diziden ayrılması ile gündeme gelen dizi aynı zamanda son bölümündeki paylaşılan bir harita yüzünden de eleştirilerin odağı haline geldi.

Dizinin bir sahnesinde ekrana yansıtılan haritada Azerbaycan’a ait olan topraklar Ermenistan’a ait olarak gösterildi. Bu duruma ise pek çok kişi sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Dizi yapımcısından ya da kanal yönetiminden konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılmazken, ayrıca Kıbrıs’ın da iki devlet olarak değil, tek devlet olarak gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Yeni Proje Hazırlıklarına Başladılar

Diğer yandan dizinin başrolünde bulunan ve Akıncı rolünü canlandıran Şükrü Özyıldız ise yeni projesi için kolları sıvadı. Dizinin finalini yapması sonrasında Haziran ayında çekimlerinin başlamasının planladığı ve yaz sezonun sonunda Netflix ekranlarında gelecek olan Aşk Taktikleri isimli filmde rol alacağı öğrenildi. Filmde Özyıldız’a ise son dönemlerin dikkat çekici ismi Demet Özdemir eşlik edecek. Aşk Taktikleri romantik komedi formatında olacak ve bir türlü bir araya gelemeyen iki sevgilinin başından geçenler izleyiciye aktarılacak. Filmin yönetmenliğini de Sefirin Kızı dizisini yöneten Emre Kabakuşak üstlenecek. 03 Medya imzalı çekilecek filmin senarist koltuğunda ise Pelin Karamehmetoğlu bulunuyor.